Miray Haber

400 YAKIN AFGAN MÜLTECİ ELE GEÇİRİLDİ.IĞDIR İLİNDE

400 YAKIN AFGAN MÜLTECİ ELE GEÇİRİLDİ.IĞDIR İLİNDE
3 views
11 Haziran 2019 - 22:26

Edinilen bilgilerde fiziki olarak  Saldırıya maruz kalan bazı askerlerin hafif derecede yaralandıkları toplatılan  400 e yakın Afgan Mültecilerin Erzurum Aşkale Geri gönderme Merkezine Iğdır güvenlik güçleri tarafından getirildikleri öğrenildi.

Aşkale geri gönderme merkezinde 1 gün barındırılan afgan mültecilerin buradan Kırklareli  Geri gönderme Merkezine teslim edildikleri ayrıca gelen bilgiler arasında.

Iğdır güvenlik birimlerinden edinilen bilgilere göre Afganistan uyruklu iran üzerinden Türkiye’ye giriş yapmak isteyen mülteci sayısında geçen  yıllara göre azalma olduğunu Türkiye’ye giriş yapan Afganistan uyruklu mültecilerin sakin ve çok uyumlu olduklarını mağduriyetlerinin sona erdirmesi için kendilerine iş veren esnafların çok afgan mültecilerden çok memnun kaldıklarını belirtiler.

Türkiye’de bulunan mülteci insanların Ülkelerine geri dönmeye başladıkları özellikle Doğu anadolu bölgesinde yaşayan Suriye,Afganistan,Pakistan,İran bölgesinde yaşayıp Türkiye’ye giriş yapan afganlıların da bulunduğu çok sayıda mültecinin öz vatanlarına geri dönmek istedikleri ve çok sayıda mültecilerin sınır dışı veya yasal olarak geri gönderildikleri öğrenildi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.