Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

7’DEN 77’E HERKES ÖN SAFHADA YER ALMIŞTIR”

Reklam Alanı
7’DEN 77’E HERKES ÖN SAFHADA YER ALMIŞTIR”
69 okunma
17 Temmuz 2020 - 23:36

Yalova’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yıldönümü nedeniyle Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, bir mesaj yayınladı.

“99. yıl önce Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelemiz güzel kentimiz Yalova’da 19 Temmuz 1921 tarihinde sona ermiştir” diye sözlerine başlayan Başkan Vekili Tutuk, mesajına şöyle devam etti;

“99 yıl önce vatan uğruna canlarını vererek bağımsızlığımızı kazanmamıza neden olan aziz şehitlerimize minnettarız. Geçmişten bugüne kadar ve her zaman büyük bir cesaretlilik örneği sergileyen ecdadımız dünyanın örnek aldığı tek millettir.  Kurtuluş Savaşı zamanı Yalova’da da eli silah tutan 7’den 77’ye herkes bu mücadelede yer almıştır. Rum ve Ermeni çetelerine karşı yürütülen bağımsızlık mücadelesinde bu çeteler yaşlı, kadın, çocuk demeden Yalova ve çevre köylerinde acımasız bir şekilde katliamlarına devam etmiş gerek camide, gerek ormanlık alanlarda ve ahırlarda süngüyle, tüfekle ve hatta canice yakarak onca masum insanımızın canına kıymışlardır. Her ne kadar 99 yıl önce bağımsızlığımızı böyle zor kazanmış olsak bile yine dış mihraklar ve dış güçler boş durmamış 15 Temmuz hain darbe girişimiyle kendilerini bir kez daha farklı şekilde göstermişlerdir. Ama aziz milletimiz bu oyunu bozarak bağımsızlığımıza karşı yürütülen bu girişimede dur demesini bilmiştir.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle genci, yaşlısı ve kadını ile canlarını bu toprakların bölünmez bütünlüğü için siper eden tüm şehitlerimizi şükran ve minnetle anıyorum”

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.