Miray Haber

Ahmet Ragıp Hızal: ASKİ Sözlü Mülakatında Açık Bir Şaibe Var!!!

Ahmet Ragıp Hızal: ASKİ Sözlü Mülakatında Açık Bir Şaibe Var!!!
16 views
03 Aralık 2019 - 23:33

Türkiye Kamusen’e bağlı Türk Yerel Hizmet Sen Ankara Şube Başkanı Ahmet Ragıp Hızal tarafından bir yazılı basın açıklaması yayınlandı. Açıklama şöyle:

Ahmet Ragıp Hızal: ASKİ Sözlü Mülakatında Açık Bir Şaibe Var!!!

Türkiye Kamusen’e bağlı Türk Yerel Hizmet Sen Ankara Şube Başkanı Ahmet Ragıp Hızal tarafından bir yazılı basın açıklaması yayınlandı. Açıklama şöyle:

Kamuoyuna Saygıyla Duyurulur!!!!

Bilindiği üzere Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Bağlı Genel Müdürlüklerde Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği sınavı yapılmış akabinde geçtiğimiz hafta Perşembe ve Cuma günleri bu sınava giren Aski Genel Müdürlüğü personeli için Aski Genel Müdürlüğünde sözlü sınav (mülakat) yapılmıştı. Bugün açıklanan sözlü sınav sonucu ortaya çıkan skandal sonuçları Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen Sendikası olarak esefle kınıyoruz.

Aski Genel Müdürlüğü ve ABB’sinde Sendikamız adına yaptığımız görüşmelerde her zaman liyakat vurgusu yapmış, yazılı sınav sonucu ortaya çıkan tablonun üyemiz olsun olmasın bütün memur arkadaşlar için başarı kriteri olarak kabul edilmesini talep etmiştik. İdarecilerle yapılan görüşme sonrası idarecilerin beyanlarının da bu yönde olması bizleri sevindirmişti.

Ancak bugün açıklanan sözlü mülakat sonuçları sonrası görüyoruz ki bu beyanlar birer yalandan ibaretmiş. Bu sözlü sınavda başta teknikerlik ve şeflik olmak üzere şaibe ve torpil ön plana çıkmıştır. Örneğin; Teknikerlik Sınavı 1. si (Yazılı Sınavda 80 puan almış.) elenip yedek listeye yazılmış yerine yazılı sınavda 60 puan alan kişi kazandırılmıştır. Teknikerlik Sınavında bunun gibi birçok örnek mevcuttur.

Aynı şekilde şeflik yazılı sınavında 85 puan alıp derece yapmış bir kişi elenip yerine yazılı sınavda 63 puan alan birisi sözlü sınavına verilen yüksek puan ile kazandırılmıştır.

Şeflik sınavı ile ilgili buna benzer birçok örnek vardır. Türkiye Kamu-Sen ve Türk Yerel Hizmet-Sen Ailesi olarak buradan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Sn. Mansur Yavaş’a sesleniyoruz. Kendisinin kul hakkına ve liyakate ne kadar önem verdiğini başta ABB Meclisi ve basın önündeki konuşmalarından iyi biliyoruz.

ASKİ Genel Müdürlüğü sözlü mülakatında açık bir şaibe vardır. Sözlü sınava giren memurlara kendileri tanıtmaları istenmiş onun haricinde doğru düzgün soru bile sorulmamıştır. Sn. Belediye Başkanının bu haksızlığa, adaletsizliğe ve liyakatsizliğe müdahale etmesini bekliyoruz.

Türk Yerel Hizmet-Sen olarak sınav öncesi üyelerimize sınavda destek olmak için eğitim programı düzenlemiş ve bu eğitim programı esnasında şunun sözünü vermiştik. Siz yazılı sınavda başarılı olun bizler sizin bileğinizin hakkıyla kazandığınız başarıyı masa başında kaybettirmeyeceğiz. Şimdi en başta kul hakkı yemeyeceğine, liyakatsizliğe geçit vermeyeceğine inandığımız Sn. Belediye Başkanımıza güvenerek bu şaibenin düzeltileceğine inanıyoruz.

Aksi takdirde Ne Devletimizin Ne de Yüce Allah’ın Adaleti Şaşmaz.

Adam kayırma ve torpilin olduğu ortamda Türk Yerel Hizmet-Sen olarak meydanlara ineriz. Üyemiz olsun veya olmasın bütün memur kardeşlerimizin hakkını Türk Adaleti önünde sonuna kadar ararız. Bizler Türkiye sevdamız ekmek için kavgamız düsturuyla yola çıkan bir teşkilatın mensuplarıyız.

Kim olursa olsun bir üyemiz bile hakkını kimseye yedirmeyiz.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.