Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Amerika'dan Rusya'yla savaş tatbikatı… Uçakları neden boyadılar

Reklam Alanı
Amerika'dan Rusya'yla savaş tatbikatı… Uçakları neden boyadılar
14 okunma
31 Mart 2018 - 11:19

ABD Hava Kuvvetleri “Red Flag (Kızıl Bayrak) Tatbikatı”nı gerçekleştirdi. Tatbikatta “saldırganlar” olarak adlandırılan uçaklar Rus uçağı gibi boyandı.

ABD’nin Nevada eyaletinde ABD Hava Kuvvetleri “Red Flag (Kızıl Bayrak) Tatbikatı”nı gerçekleştirdi. Tatbikatta “saldırganlar” olarak adlandırılan uçaklar Rus uçağı gibi boyandı.
Sputnik, bazen gerçek MİG ve Sukhoi uçaklarının da katıldığı tatbikatların perde arkasını araştırdı.
ESRARENGİZ “SU” UÇAKLARI
“Saldırganların” ilk hava birliği 1970’li yılların başında Nevada’daki Nellis Hava Üssü’nde oluşturuldu. Sovyet avcı uçakları olarak, kanatlarına kızıl yıldız resimleri yapılmış Amerikan yapımı F-5’ler kullanıldı. 1973’te İsraillilerin Araplardan ele geçirdiği ilk MİG-21F-13 uçağı üsse ulaştırıldı, birkaç yıl sonra da Nevada’nın semalarında Sovyet menşeili MİG-21 bis ve MİG-23 uçakları görüldü.
Sovyetlerin dağılmasından sonra “saldırganlar” daha modern uçaklarla donatıldı. Aralık 2016’da uçak tutkunları Nevada’nın semalarında Su-27 ile Amerikan F-16’nın arasındaki “çatışmanın” görüntülerini çekmeyi başardı. Olayın ardından 1 yıl geçmeden medya, esrarengiz “Su” uçağının kaza geçirdiğini duyurdu. ABD Savunma Bakanlığı’ndan (Pentagon) olayla ilgili açıklama yapılmazken uçağın menşei ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atıldı.
“ABD, BİR AFRİKA ÜLKESİNDEN 2 ADET SU-27 UÇAĞI ALDI” İDDİASI
oda tv

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.