Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
Bu sayfada yer alan tüm veriler Sağlık Bakanlığı ndan alınmaktadır

ANTALYA VALİSİ MURATPAŞA KAYMAKLIĞINA ZİYARET

ANTALYA VALİSİ MURATPAŞA KAYMAKLIĞINA ZİYARET
36 okunma
01 Ekim 2020 - 11:06
Vali Ersin Yazıcı, Muratpaşa Kaymakamlığını ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
İlçe çalışmalarını ve sorunlarını yerinde inceleyebilmek için ilçe ziyaretlerine devam eden Vali Ersin Yazıcı, Muratpaşa Kaymakamlığı ve Belediyesini ziyaret etti. İlk olarak hükümet konağına giden Vali Yazıcı Muratpaşa Kaymakamı Orhan Burhan’ı ziyaret etti. İlçeyi daha yakından tanımak adına Kaymakam Burhan’dan ilçenin genel durumu, yürütülen çalışmalar, projeler, eğitim ve pandemi sürecindeki çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
Özellikle pandemi sürecinde kaymakamlık olarak vatandaşların sorunları, istek ve şikâyetleriyle ilgili iletişim kanallarının, işleyişiyle ilgili bilgi alan Vali Yazıcı, “Bu süreçte eğitim ve sosyal yardımlaşma gibi konuların aksamaması çok önemli. Kaymakamlıkta kaydı bulunmamasına rağmen ihtiyaç sahibi kişilere muhtarlar aracılığıyla ulaşılıp ihtiyaçların karşılanmış olması beni son derece mutlu etti.” ifadelerini kullandı.
Şehri tanıma aşamasında ilçe yöneticilerinden destek alacağını ifade eden Vali Yazıcı, “Pandemi sürecinden geçtiğimiz şu günlerde başta tüm kurum yöneticileri ve çalışanları olarak örnek teşkil edecek duyarlılıkla Maske – Mesafe – Temizlik kurallarını eksiksiz yerine getirmelisiniz. Kaymakamlık olarak bu konuda hassas ve titiz davranmanızı rica ediyorum. İnşallah bu süreci uyguladığımız tedbirler neticesinde en az zararla atlatıp hep beraber hak ettiğimiz güzel günlere kavuşacağız.” diye konuştu.
Hizmetlerin Kalitesini Arttırabilmek İçin Ölçmek Şart
Günümüzde ölçme ve değerlendirmenin hizmet kalitesinin artması konusunda çok önemli olduğunu vurgulayan Vali Yazıcı, “Kurumunuzda yaptığımız bu hizmetlerin vatandaş tarafından memnuniyetini mutlaka ölçelim. Basit birkaç soruyla ürettiğiniz hizmetin hızını, kalitesini ölçmeye çalışın. Hizmetleri ölçüp değerlendirebilirsek ortaya daha kaliteli işler çıkar. Bizler bu makamlarda Türkiye Cumhuriyetini temsil ediyoruz. Halka hizmette hızlı ve çözüm odaklı davranarak vatandaşlarımızla iletişimimizde saygı ve hoşgörülü olmalıyız.” dedi.
Muratpaşa Belediyesine Ziyaret
Vali Yazıcı daha sonra Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ı ziyaret etti. Belediyenin yaptığı hizmetler, çalışmalar, projeler ve pandemi sürecinde alınan tedbirler hakkında bilgiler aldı. Koronovirüs ile mücadele kapsamında belediye yöneticileri ve çalışanlarının örnek teşkil ederek Maske – Mesafe – Temizlik kurallarına eksiksiz uymaları konusuna vurgu yapan Vali Yazıcı, kurumlara çalışmalarında başarılar diledi.
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.