Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BAŞKAN SALMAN HAL ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ

Reklam Alanı
BAŞKAN SALMAN HAL ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ
40 okunma
14 Mart 2018 - 16:15

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova Belediyesi yaş sebze ve meyve halini ziyaret ederek esnaflarla buluştu.
Yalova Belediyesi yaş sebze ve meyve halini Hal Müdürü Muhammed Öztürk ile birlikte gezen ve burada bulunan esnaflarla sohbet eden Başkan Salman, yapılan çalışmalar hakkında bilgiler alarak incelemelerde bulundu.
Yalova Belediyesi yaş sebze ve meyve hal’inin sadece Yalova’ya değil bölgeye hitap eden bir yer olduğunu belirten Başkan Salman; “İlimizde ve bölgemizde artan nüfus yoğunluğunun ardından başta Yalova olmak üzere bölgeye yetmemeye başladı. Yapacağımız ve gündemimizde olan projeyle bu bölgede yeni bir hal yapmayı düşünüyoruz. Yapacağımız bu projeyle hem burada bulunan çalışma koşulları artacak hem de hal esnafının sayısı çoğalacak” dedi.
Kaçak sebze ve meyve girişlerinin yapılan özverili çalışmalarla önlendiğini belirten Başkan Salman; “Merkezi Hal Kayıt Sistemi ile malın bildirilip bildirilmediği, sistem üzerinden alınan künye belgelerinin kontrolleriyle tespit edilmekte. Malların üretim yerini, cinsini, miktarını, hangi üretici ve işletmeye ait olduğunu, varsa sertifika bilgileri gibi birçok konuda araştırarak haksız kazancın ve kaçak girişin önüne geçiyoruz” diye konuştu.
 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.