Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BAŞKAN SALMAN, “OKULLLARIMIZI EĞİTİM PARKINA BEKLİYORUZ”

Reklam Alanı
BAŞKAN SALMAN, “OKULLLARIMIZI EĞİTİM PARKINA BEKLİYORUZ”
8 okunma
15 Mart 2018 - 11:45

Yalova Belediyesi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında imzalanan eğitim protokolünün ardından öğrencilere yönelik trafik eğitimleri başladı.
Yalova Belediyesi tarafından Adnan Menderes Mahallesi’nde bin 200 metrekare alan üzerine inşa edilen ‘Trafik Eğitim Parkının’ konukları Elmalık Salim Delen İlköğretim Okulu 1-A sınıfı öğrencileri oldu. Yalova Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü eğitmenleri ve Trafik Şube Müdürlüğü personeli tarafından öğrencilere uygulamalı olarak araçların ve yayaların uyması gereken kurallar hakkında eğitim verildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrencilere ‘Trafik Eğitim Parkında’ göstermiş oldukları performanstan dolayı Yalova Belediyesi tarafından katılım belgesi takdim edildi.
Yalova’da 3 ayrı noktada ‘Trafik Eğitim Parkı’ için çalışmalar yaptıklarını belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Yer arayışımız sürüyor. Uygun yer ve koşul bulduğumuz zaman ilimizin 3 ayrı noktasına böyle birer tesis kazandırıp çocuklarımızı trafik konusunda bilinçlendirmek istiyoruz. Tabi bu çalışmalarımızı yaparken İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak hareket ediyoruz. Eğitim olmazsa olmazımız ve kaçınılmaz. Yalova’da bulunan ilk ve orta öğretim okullarımızı bu parkımıza bekliyoruz” dedi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.