Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
Bu sayfada yer alan tüm veriler Sağlık Bakanlığı ndan alınmaktadır

BAŞKAN SALMAN, “TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILAN BİR DESTAN”

BAŞKAN SALMAN, “TARİHİMİZE ALTIN HARFLERLE YAZILAN BİR DESTAN”
44 okunma
16 Mart 2018 - 20:45

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.
Çanakkale Zaferinin Türk Ulusuna Mustafa Kemal gibi dahi ve gerçek bir dünya lideri kazandırdığını belirten ve bu kazanılan zaferden günümüze kadar kaybetmiş olduğumuz Şehitlerimize minnet duymamız gerektiğini dile getiren Başkan Salman mesajına şöyle devam etti;
“Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda mücadele örneği sergileyen aziz şehitlerimizin gösterdiği azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır. Çanakkale Zaferimizin üzerinden bir asır geçmesine rağmen dünyanın bu gün bile saygı ve hayranlıkla baktığı bu eşsiz zaferi bizlere armağan eden, başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, o günlerden bugünlere kadar kaybettiğimiz aziz şehitlerimizi rahmet ve saygıyla anıyorum.”
 
 
 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.