Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BAŞKAN SALMAN’DAN KELEBEK HASTALARINA DESTEK

Reklam Alanı
BAŞKAN SALMAN’DAN KELEBEK HASTALARINA DESTEK
14 okunma
29 Mart 2018 - 12:26

Hayaller Gerçek Olsa Sosyal Yardımlaşma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve ülkemizin svilen seslerinden olan Fulden Uras Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ı ziyaret etti.
Tıpta Epidermolozis Bülloza ismi ile bilinen Kelebek Hastalığı konusunda farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yapan ve yaptığı çalışmaları Hayaller Gerçek Olsa Sosyal Yardımlaşma Derneği çatısı altında toplayan sanatçı Fulden Uras’a Başkan Salman’dan destek geldi.
Daha önce Çölyak ve Fenilketonüri hastalığı konusunda girişimler yaptıklarını belirten Başkan Salman; “Çocuklar konusunda çok hassas ve bir o kadarda duyarlı biri olduğumu belirtmek isterim. Sizin bu konuda yaptığınız çalışmaları ve girişimleri ise dikkatle takip ediyorum. Halk arasında Kelebek Hastalığı olarak bildiğimiz bu amansız hastalığa bir yakınımın yeni doğan çocukları da yakalandı. Yalova Belediyesi olarak ve Vefa Salman kimliğimle Çölyak ve Fenilketonüri hastalarına olduğu gibi sizlerin çıkmış olduğu bu yolda Kelebek Hastalığına yakalanan çocuklarımıza ve derneğinize destek vererek elimizden ne geliyorsa yapacağız” dedi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.