Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Toplum sorunu için çare arıyoruz.

Reklam Alanı
Toplum sorunu için çare arıyoruz.
63 okunma
16 Eylül 2020 - 14:26

Yıllarca imar affı çıkacak ümidiyle beklenen imar barışı sonunda açıklandı ancak halka sunulan imar düzenlemesi kime ne şekilde yarayacağı belli olmayan bir çözümsüzlük yumağı. Lütfen yasa koyucular ayakları yere basan açık hükümlü bir çalışma yapılması doğrultusunda ilgilerinizi arz ve talep 1974 te bina yapılırken üzerine proje harici ilave kat yapıldı yokmuş gibi iskân alındı kat mülkiyeti kuruldu. 1984- 1985 yıllarında 2981-3290 sayılı imar affı yasasına göre iskân alındı.

2981 yasasına göre o yerin arsa bedeli üzerinden diğerlerinin hissesine düşen hisse payı bir millî bankaya bloke edilerek hâkime müracaat edilir hâkim kat mülkiyetini bozup yenisinin tesciline karar verir hükmünü Yargıtay iptal etti. Bu sorunumuz Bayındırlık iskân bakanlığına yazdığımda gelen cevapta söz konusu yakınmanız dikkate alınmış olup yapılacak imar affında değerlendirilecektir. Gibi bir açılması geldi Bayındırlık iskân bakanlığına bir çözüm bulunması ve sorunun değerlendirilmesini bekliyoruz Şimdi çıkan imar barış yasasının daha detaylı çözüm üretilebilecek tapu ve belediye arasında aynı yer için iki farklı dosya sorununu düzeltecek noter satışlı değil tapulu daire çocuklarıma bırakabilmem için düzenlemenin yapılmasını vatandaşa verecekleri kolaylık destek olacaktır hem zaman kaygı işi gücün olan vatandaşında meşguliyetini engelmiş olacaktır Türkiye büyük millet meclisinden arz ve talep ederim.

Not: Binanın bir kısmının muvafakati alınmış olup kişisel hırs ve husumet sonucu muvafakat temin edilememektedir eyer bir haksızlık varsa bu yere kaçak kat varken kat mülkiyeti kurulmuş olmasıdır. Zamanında devlet kurumu olan belediyeye bu yeri almadan sorduğumda bu iskân tapudur sözüne güvenerek noter satışı ile aldığım bir kısım kat maliklerinden de muvafakat aldığım maliklerden biriyle mahkemelik sonucunda mahkeme kullanımın haksız bulunmadığına karar verilen dairemin tapuya tescil edilmek mağduriyetimin giderilmesi talebimdir. Haksızlığında giderilmesini bekliyoruz

Bu son Türkiye nüfusunun-%65- %70’ı nin sorunu bu şekilde çözülemez en azından 2981- 3290 sayılı imar affı kanunundan daha açık daha hükmedici olarak düzenleme yapılmasını pankartta yazdığı şekilde imar sorunu çözüldüğü sözünün yerine getirilmesini yüce meclisten arz ve talep talep ediyoruz.

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.