Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BAZEN AKISINA BIRAKMAK GEREK..

Reklam Alanı
BAZEN AKISINA BIRAKMAK GEREK..
Gulten Abaci
Gulten Abaci( GultenAbaci@mirayhaber.com )
155 okunma
12 Temmuz 2020 - 0:32

Sürekli gelecek kaygısını düsünüp anı kaçırmak yerine, Anın tadina varabilmektir, akışına birakmak.
Bazen bizler hayatımızı koşturmacasından bunalıyor bir an , durup nefes almak istiyoruz , fakat nefes alırsak , her seyi kacıracagımızdan korkuyoruz ,kostururkende hayatımızın ellerimizden kaçtığının farkına varmıyoruz..Iste bu anlarda akışına bırakmalıyız her seyi..
Asıl o zaman hersey önümüze seriliyor.
Suyu kendi dogal akışına bırakırsak yolunu bulacaktir. bizde kafamıza olur olmaz takıntıları takarak kendimizi mutsuz ediyoruz.Yarınımızın bize neler getirecegini bilemeden kaderci oluyoruz , yapman gereken seyi yapmalı ,sonrada akışına bırakmalıyız hayati. Elbetteki bu akışlarda inislerde olacak , çıkışlarda ..asıl önemli olan , yaşadığımız herseyin bize birseyler katacagima inanarak yolumuza devam etmektir.
kimine göre cok zordur hayatı akışına bırakmak cünkü başkaları ne der diye düsünürler.. ve bu güzel hayatı başkaları icin heba ederler..Baskalari ne der korkusu yasamamaktır, akisina bırakma k.
Kendi isteklerine göre sekillendirebilmektir ..
Evdeki hesap bazen çarşıya uymuyor. misali,biz gurbetciler olarak ,her yil izin icin planları yapıyoruz , sevdiklerimize kavusmak , vatanımızda özlem gidermek, deniz , günes, tatil hayali v. b gibi .. güzel hayaller kuruyoruz.Nerden bilebilirdik ki Korona gelip bizim bütün hayallerimizi erteleyecegini, ve hayal ettigimiz her seyi yasayamayacagimizi .Iyiki daha önceleri gidip gezdik yaşadık diyerek her animiza sükrediyoruz..O yüzden bazen cok planlar yapmadan akışına bırakıp yaşamalıyız .Zorlamayalım, sorgulamayalım, yaşayalım ve sonra göreceksinizki, zamanla oluyor hersey ,yada hayırlısı ile son buluyor ..Vel hasıl hayırlısıi neyse o oluyor.
yaşadığımız hatta düsünmeye bile zorlandigimiz acılarımızın , Hüzünlerimizin başkalarının hayatı oldugunu nerden bilebilirizki?bu yüzden insanları bilmeden yargılama , dinlemeden sorgulama, yasamadan kınamayalım arkadaslar . herkesin icinde neler yaşadığını kimse bilmiyor.O insan hakkinda bilginiz yoksa, fikrimizde olamaz. Kimsenin günahını almayalim. Unutmayalım ki, kimse yaşattığını yasamadan ölmez ..Imtihan dünyasındayız.
Akışına bırakmalı i bazen kaderimizi zorlamamali dogru olanı yapmalıyız z..Yaşayıp görmeliyiz
Müdahale etmeden, yön vermeye kalkışmadan, ,istemek ve sabırla herseyi akışına bıraktığımız da, hersey istedigimiz gibi kendiliginden oluyor..
Yolunuz … Sabırlı
Hayatınız.. Kaygısız
Geleceginiz ..Umutlu
Gününüz.. mutlu olsun Degerli Dostlarım..SEVGİLER..

Görüntünün olası içeriği: bir veya daha fazla kişi, gökyüzü ve açık hava
Fotoğraf açıklaması yok.
Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.