Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

‘Bismillah her hayrın başıdır

Reklam Alanı
‘Bismillah her hayrın başıdır
Fatih KARAKURT
Fatih KARAKURT( fatihkarakurt@mirayhaber.com )
300 okunma
30 Mayıs 2020 - 16:27

‘Bismillah her hayrın başıdır.’ sözünü destur alarak, ‘bismillah’ ile başlayalım yeni işimize ki işimiz hayır olsun, Rabbim yolumuzu şaşırtmasın.

Sahi kul, Allah diyerek yola koyulduğunda Yaradan onu yolda koyar mı? Bizler Hâkka tâbi olduktan sonra, hangi haksızlık karşımızda durabilir ki? İnsanoğlu bu soruların cevabını bulduğunda yola koyulmuş, önemli bir mesafe katetmiş olacağız.

Zira din, stabil değil bilakis dinamik bir yapıdır. Kul inandım dedikten sonra Allah deyip yola koyulmalı, Allah için insanlığın yararına çalışmalıdır. Öyle ki tembellik müslümanın İzzettine yakışmaz. Eğer din stabilliği emretmiş olsaydı, dinin tebliğcisi, peygamber efendimiz hz. Muhammed (s.a.s) bu kadar mücadele etmez durduğu yerden kuranı açıklar, onca mücadelenin içine girmez, durağan bir hayat sürerdi. Rabbim bizleri, bizlere ‘Üsve-i Hasene’ olan peygamberimizi, örnek alıp Allah diyerek Yola koyulanlardan eylesin.

Hülasa Miray haber sitesinde bugün itibariyle yazmaya başlıyorum. Niyetimiz halis, akıbetimiz de hayır olur inşallah.. evet kıymetli gönül dostları kalemimizin yazdığı, mürekkebimizin aktığı kadarıyla; artık bu köşede sizlerleyim. Sizlerle İslam’ı, dini, hayatı hasbihal etmeye çalışacağız biiznillah.. Allah utandırmasın çıktığımız bu yolda..

Bu vesileyle sayın, Mehmet Mustafa Doğan Bey’e bana bu köşeyi layık gördüğü için şükranlarımı sunuyorum. Kalın sağlıcakla.. Allah’a emanet olun.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.