Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: HİÇBİR EMPERYAL GÜCÜN GÖLGESİNİ DAHİ KABUL ETMİYORUZ!

Reklam Alanı
CHP LİDERİ KILIÇDAROĞLU: HİÇBİR EMPERYAL GÜCÜN GÖLGESİNİ DAHİ KABUL ETMİYORUZ!
106 okunma
19 Ağustos 2020 - 12:41

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: “Yedi aydır tepki vermediler, neden şimdi tepki veriyorlar? Yedi ay sonra bunun Türkiye’nin gündemine getirilmesi neden? Acaba yine birileri, ‘Bunu kullanın, deliğe süpürmeyin’ mi dedi?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Nevşehir’in Hacı Bektaş İlçesindeki programı için yola çıkmak üzereyken gazetecilerin sorularını yanıtladı.

CHP lideri Kılıçdaroğlu şu değerlendirmelerde bulundu:

Soru- Efendim, ABD Başkan Adayı Joe Biden yedi ay önce bir röportaj verdi, o röportajda ‘Erdoğan’ı devireceğim, seçimle devireceğim, muhalefet de destek verecek’ dedi. Bu açıklamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kemal KILIÇDAROĞLU- Önce şu soruyu gerçekten sormak gerekiyor. Yedi ay önce yapılan açıklama ortada dururken bu ülkenin Cumhurbaşkanı kimdi? Bu ülkenin sarayında kim oturuyordu? Dışişleri Bakanı kimdi? Hadi bütün bunlardan vazgeçtim. Perguleci Fahrettin neredeydi? Yedi aydır tepki vermediler. Neden şimdi tepki veriyorlar? Biz CHP olarak bu ülkenin bağımsızlığı için mücadele eden bir gelenekten geliyoruz. Hiçbir emperyal gücün gölgesini dahi kabul etmiyoruz. Çünkü ‘bağımsızlık bizim karakterimizdir.’ Bu karakterden yola çıktık. Beni üzen şey şu; gerçekten de yedi ay önce söylenen bu sözlere Dışişleri Bakanlığının tepki vermemesi, Erdoğan’ın tepki vermemesi, Fahrettin Altun’un tepki vermemesi, kendi kadrolarının tepki vermemesi ve yedi ay sonra da bunun Türkiye’nin gündemine getirilmesi. Neden? Gerçekten merak ediyorum. Acaba yine birileri ‘bunu kullanın, deliğe süpürmeyin’ mi dedi? Biz bunları merak ediyoruz.
Reklam Alanı
EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.