Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ NİSAN OTURUMLARI BAŞLADI

Reklam Alanı
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYE MECLİSİ NİSAN OTURUMLARI BAŞLADI
27 okunma
04 Nisan 2018 - 19:51

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’ın başkanlığında bir araya gelen Çiftlikköy Belediye Meclisi’nde Nisan ayının ilk oturumu yapıldı.
ENCÜMEN VE KOMİSYON SEÇİMLERİ YAPILDI
Meclis toplantısında encümen üyeliği seçimleri gizli oylamayla yapılırken, Turgut İşteben ve Recep Meydan oyların çoğunluğunu alarak seçilen isimler oldu. İmar Komisyonu seçimlerinde ise Başkan Silpagar’ın teklifi ile açık oylama yapıldı. Harun Çetintürk, Cenap Özpolat, Recep Meydan, Adil Yele ve Rıfat Aydın oybirliği ile İmar Komisyonu’na seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu da yine açık oylamayla yapılan seçim sonrasında Cenap Özpolat, Rıdvan Mutlu, Sedat Bahadır, Selami Doğancı ve Zeki Coşgun’dan oluştu.
DENETİM RAPORU MECLİSE SUNULDU
Meclis İmar Komisyon Raporu da okunduğu şekilde kabul edildi. 2017 Mali Denetim Raporu meclise sunulurken, Denetim Komisyonu Başkanı Turgut İşteben, meclis üyelerine yapılan incelemelerde herhangi bir olumsuzluğa rastlanmadığı bilgisini verdi.
ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİNE SU İNDİRİMİ
İlçede yaşayan şehit aileleri ve gazilere su abonelik bedellerinde indirim yapılması konusunda hazırlanan Plan ve Bütçe Komisyon Raporu da oybirliğiyle kabul edildi. Yapılan düzenlemeye göre Çiftlikköy’de yaşayan şehit aileleri ve gaziler için indirim uygulanarak birim metreküp su ücreti 45 kuruş olarak belirlendi. Ayrıca yeni kurulan Muhtarlık İşleri Müdürlüğü’nün tahmini bütçesi de 200 Bin Lira olarak oybirliğiyle onaylandı.
SPOR KULÜPLERİNE TOPLAM 25 BİN LİRA YARDIM
Sultaniye Spor Kulübü’ne 10 Bin Lira, Çiftlikköy Belediyespor’a, Futbol branşı A Takım, tüm altyapı futbol birimleri ve voleybol şubesi için kullanılmak üzere 25 Bin Lira nakdi yardım yapılması da oybirliğiyle meclis tarafından kabul edildi.
 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.