Miray Haber

Reklam Alanı

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDEN VİRÜSE KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE

Reklam Alanı
ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDEN VİRÜSE KARŞI TOPYEKÜN MÜCADELE
72 views
02 Nisan 2020 - 14:40
Reklam Alanı

PAZAR YERİ KONTROLLÜ ŞEKİLDE AÇILDI

İçişleri Bakanlığı genelgesine istinaden Çiftlikköy Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri pazaryeri denetimlerini sürdürüyor.

Koronavirüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında topyekun mücadelesini sürdüren ve ilçenin her noktasında dezenfekte işlemlerini periyodik olarak devam ettiren Çiftlikköy Belediyesi, semt pazarlarında faaliyet gösteren esnaflara yönelik denetimler gerçekleştirip gerekli önlemlerin alınması konusunda çalışmalarını devam ettiriyor. Denetim ve kontrollerini titizlikle yürüten zabıta ekipleri, pazarcı esnafına hijyen ve temizlik kuralları ile ilgili bilgiler de verdi.

Koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerin uygulanması hususunda zabıta ekipleri Çiftlikköy Üretici Pazarında satıcılara eldiven ve maske dağıttı. Sosyal mesafe kuralına riayet edilmesi gerektiğinin altını çizen zabıta ekipleri Pazaryerinde yoğunluğun yaşanmaması için giriş ve çıkışları kontrol altına alarak bu alanlarda dezenfekte solüsyonu ile hijyen sağladı.

Eldiven giyilip, maske takılması konusunda pazar esnafını ve vatandaşı uyaran zabıta ekipleri, ürünlerin el ile seçilmemesi ve seçtirilmemesi, alışveriş süresinin çok uzun tutulmaması ile en az 3 metrelik sosyal mesafe kuralına uyularak alışveriş yapılmasını hatırlattı. Pazarda bütün satıcılara eldiven ve maske kullanımı konusunda bilgilendirme ve uyarılarda bulunan ekipler, para ile temas eden vatandaşın meyve ve sebzelere kesinlikle temas etmemesi hususunda da esnafları uyardı.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, salgına karşı tüm tedbirleri üst seviyede tuttuklarını belirterek, tek bir vatandaşlarına dahi bu virüsün bulaşmaması için topyekun mücadele ettiklerini söyledi. Pazar yerlerinde gerçekleştirilen denetimlerle ilgili de konuşan Başkan Silpagar, “Zabıta Müdürlüğümüz tarafından yapılan denetimler sonucunda esnaflarımızın alınan kurallara uydukları görüldü. Kurallara harfiyen uyarak tedbirli davranan kıymetli esnaflarımıza ve hemşerilerimize çok teşekkür ediyoruz. Bize güvenin. Amacımız vatandaşlarımıza topyekun önlem alarak tamamen hijyenik koşullarda bir Çiftlikköy sağlamaktır. Salgının küresel, mücadelenin ulusal olduğunu unutmayalım. Bu sorunu da yine el birliği içinde hep birlikte aşacağız” dedi.

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.