Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ÇİFTLİKKÖYLÜLER ÇANAKKALE GEZİSİNDE

Reklam Alanı
ÇİFTLİKKÖYLÜLER ÇANAKKALE GEZİSİNDE
38 okunma
11 Nisan 2018 - 12:15

Çiftlikköy Belediyesi’nin düzenlediği Çanakkale Gezisi ile 180 Çiftlikköylü, kahramanlık destanlarının yazıldığı toprakları ziyaret etti. Çiftlikköy Belediyesi önünden uğurlanan 4 otobüste yer alan 90 bayan ve 90 erkekten oluşan kafile, büyük zaferin izlerini yerine gördü.
Sabah saatlerinde Çanakkale’ye varan Çiftlikköy kafilesi, Eceabat’ta yapılan kahvaltının ardından rehberler eşliğinde Çanakkale Deniz Savaşı’ndan kullanılan Namazgah Tabyası’nı gezdi. Seyit Onbaşı’nın 270 kiloluk top mermisi ile tek atışta Ocean gemisini vurduğu Rumeli Mecidiye Tabyası ve Seyit Onbaşı Anıtı’nı gezen kafile, Kilitbahir’deki Havuzlar Şehitliğini ziyaret etti. Sonrasında Kosova’dan Süleymaniye’ye, Bingazi’den Kerbela’ya pek çok Osmanlı ilinden gelerek Çanakkale’de şehit olan 2177 kahramanın yattığı Şahindere Şehitliği’ni gezen Çiftlikköylüler, Çanakkale Şehitler Anıtını da gördü. Conkbayırı Yeni Zelanda ve Atatürk Anıtı ile Çanakkale turunu sonlandıran kafile, aynı günün akşamı Çiftlikköy’e dönüş yoluna koyuldu.
Gezinin çok güzel geçtiğini dile getiren Çiftlikköylüler, Başkan Silpagar ve ekibine teşekkürlerini ileterek, bu gibi gezilerin sürmesi dileklerini iletti. Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar da, bu yıl Çanakkale gezilerinin üçüncüsünü organize ettiklerini ifade ederek, “Tarihi ve kültürel değerlerimizi yansıtan şehirlerimize her yıl düzenlediğimiz gezilerle vatandaşlarımıza olumlu bir hizmet verdiğimizi düşünüyorum. Konya ve Çanakkale’ye yaptığımız gezileri daha farklı şehirlere de yaparak Çiftlikköy halkımızı imkanlar dahilinde tarihimizle, kültürümüzle bir araya getirmekten biz de mutluyuz. Kültür gezilerimiz devam edecek” diye konuştu.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.