Miray Haber

Reklam Alanı

Coronanın herkese bulaşmasını mı istiyor?

İngiltere Başbakanı Boris Johnson’dan son dakika corona virüs hamlesi! Dünyayı tehdit eden corona virüsle mücadele kapsamında tüm dünya ülkeleri önlemlerini arttırırken İngiltere’de Boris Johnson ve hükümetin tavrı tartışılıyor. Johnson’un sağlık danışmanlarından Profesör Graham Medley; tercihlerinin hastalığın yavaş bir şekilde ilerlemesi ve uzun zamana yayılması olduğunu dile getirdi. Hastalığa yakalanmamak yerine hasta olduğunuzu varsayarak buna göre başkasına geçirmemek adına plan yapmanın daha doğru olacağını söyleyen Medley, sürü bağışıklığı sistemini öneriyor. Boris Johnson’un sürü bağışıklığı sistemi çok tartışılacak gibi görünüyor; işte son dakika haberinin detayları…

Reklam Alanı
Coronanın herkese bulaşmasını mı istiyor?
48 views
15 Mart 2020 - 22:21
Reklam Alanı

İngiltere hükümetinin danışma kurulu üyesi Profesör Graham Medley’in sürü bağışıklığı sözleri tartışma yarattı. İngiltere’de corona virüs ile mücadele etmenin yolu olarak insanların büyük çoğunluğunun enfeksiyona bağışıklık kazanması olarak görülüyor. Geçtiğimiz günlerde; “Koronavirüs bir kuşağın karşı karşıya kaldığı en büyük sağlık tehditi, birçok insan ailesini kaybedecek” diyen Boris Jahnson’un hükümeti İngiltere’de okulları tatil etmedi. Ülkede risk grubu giderek artıyor. Sürü bağışıklığı hakkında da tartışılan son dakika açıklaması geldi!

İngiltere hükümeti ise salgının artık kaçınılmaz görülen ilerleyişini yavaşlatmayı ve kontrol altında tutmayı, hastalığın yavaşlaması sayesinde sağlık sisteminin kapasitesini zorlamadan riskli grupları daha etkili bir şekilde korumayı hedefliyor.

Bu amaçla şu anda hastalığa yakalandığından kuşkulanılan kişilerin kendilerini 7 gün evde tecrit etmesi ve genel olarak halkın hijyen önlemlerini artırması yeterli sayılıyor. Önümüzdeki haftalarda hastalık şüphesi olsun olmasın bütün yaşlıların ve hastaların evden çıkmaması tavsiye edilebilecek.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.