Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Covid-19 Pandemi Süreci

Reklam Alanı
Covid-19 Pandemi Süreci
145 okunma
10 Haziran 2020 - 19:32

Tüm Bürokrat ve İş İnsanları Derneği tarafından koronavirüs salgınının dünya ve Türkiye ekonomisine olası etkileri hakkında kamuoyuna önemli bilgilendirmelerde bulunuldu.

TÜMBİAD Başkanı Mehmet Hüsrev, konu hakkında yaptığı değerlendirmede şunları ifade etmiştir;

“Halk sağlığına ek olarak, sosyo-ekonomik riskin azaltılmasının anahtarı, doğru bir kriz yönetimidir. Kamu ve Özel sektörden oluşan, STK’ların da tam olarak desteklediği kriz yönetiminin, virüsün ekonomik etkilerinin en aza indirilmesinde çok önemli bir etki oluşturacağına inanmaktayız. Bu zor süreçte hükümetimiz ve kamu kurumları ile ortak aksiyon almaya ve her türlü katkıyı vermeye daima hazırız.’’

Başkan Mehmet Hüsrev, Tümbiad adına yaptığı açıklamada; Türkiye dahil 120’den fazla ülkeye yayılan salgının küresel ekonomi ve Türkiye ekonomisine etkileri ile alınması gereken sosyo-ekonomik tedbirlere dair bilgiler de vermiştir.

Hüsrev; ‘’bu süreçte devletimize olduğu kadar tüm iş dünyasına, işadamlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarımıza çok önemli görevler düşmektedir. Sosyo-ekonomik tedbirlerin alınması, buna yönelik devlet ve iş dünyasının ortak hareket etmesi,  hiç şüphesiz yaşanan krizin etkilerinin en aza indirilmesinde ciddi bir faydası olacaktır. Sürecin ilk başından itibaren AB ülkelerinin salgının ekonomik etkisinin en aza indirilmesinde nasıl bir ortak akıl platformu oluşturduklarını da görmekteyiz. Ayrıca, sahip olunan kaynakların doğru kullanılması açısından, yeni bir iş modeli biçiminin uygulanması da büyük önem arz ediyor. Bu süreçte sonucunda ortaya çıkan yeni iş ve yönetim modelinin ülke gerçeklerine uyumlu olmakla birlikte, küresel gelişmelerden de kopuk olmaması gerekiyor ifadelerini kullanmıştır.

Başkan Hüsrev, yaptığı açıklamanın sonunda, ‘’küresel sorunların ciddi yoğunlukta arttığı dönemlerde kapsayıcı ve katılımcı yönetişim süreçleri risklerin azaltılmasına katkı sağlayacaktır. Küresel düşünürken, yerel / yöresel davranış ve iş ağlarının geliştirilmesi de özel sektörün dayanıklılığını artıracaktır. Bağımsız ve gönüllülük esaslı, ülkemizin en yaygın üye yapısına sahip iş dünyası temsil örgütü olarak bu süreçte hükümetimiz ve kamu kurumları ile ortak aksiyon almaya ve katkı vermeye her zaman hazırız’’ diyerek derneği adına kararlılıklarını ve ekonomi yönetimine güvenlerini bir kez daha ifade etmiştir.

İletişim: Murat Reis Mahallesi Mecit Reis Sokak No:3 Üsküdar

TÜMBİAD İletişim Komisyonu Başkanı

Mesut BAKACAK

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.