Miray Haber

Reklam Alanı

Cumhurbaşkanlığından Meclis’te Yakalanan Teröristlerle İlgili Açıklama Geldi

Reklam Alanı
Cumhurbaşkanlığından Meclis’te Yakalanan Teröristlerle İlgili Açıklama Geldi
48 views
15 Mayıs 2019 - 8:32
Reklam Alanı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, TBMM’de yakalanan 2 DHKP-C’li teröristlerle ilgili “İç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır” dedi.

DHKP-C’li 2 terörist, TBMM’ye girmeye çalışırken bombayı andıran düzenekle yakalandı. Konuya ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır.” dedi.

Fahrettin Altun, resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Meclis’teki girişime ilişkin şu ifadeleri kullandı:

TÜRKİYE HİÇBİR TERÖR ÖRGÜTÜNE TESLİM OLMAYACAKTIR”

“DHKP-C’li iki teröristin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde gerçekleştirmeye çalıştığı terör eylemi doğrudan millet iradesini hedef alan bir saldırı girişimidir. Milletimizin huzuruna yönelik bu terör eyleminin iç ve dış tüm bağlantıları ortaya çıkarılacak ve hesap sorulacaktır. Şer odaklarınca planlandığı anlaşılan bu terör saldırısını püskürten güvenlik güçlerimizi can-ı gönülden tebrik ediyorum. Türkiye hiçbir terör örgütüne geçit vermeyecek ve teslim olmayacaktır. Gazi Meclisimize ve milletimize geçmiş olsun. Bu vesileyle 31 Mart 2015 tarihinde DHKP-C’li teröristlerce şehit edilen Cumhuriyet savcımız Mehmet Selim Kiraz‘ı bir kez daha saygıyla ve minnetle yad ediyorum. Mekanı cennet olsun.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.