Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
Bu sayfada yer alan tüm veriler Sağlık Bakanlığı ndan alınmaktadır

DERSİMİZ YALOVA, ÖĞRETMENİMİZ VEFA SALMAN

33 okunma
27 Mart 2018 - 9:47
DERSİMİZ YALOVA, ÖĞRETMENİMİZ VEFA SALMAN

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, öğrencilerin yaşadıkları kenti öğrenebilmesi amacıyla Yalova’da faaliyete geçen ‘Yalova Tanıtımı’ dersi için okullara konuk olmaya devam ediyor.
İlimizdeki okullarda müfredata eklenen ‘Yalova Tanıtımı’ dersi için Mektebim Koleji ile Doğa Koleji’ni ziyaret eden Başkan Vefa Salman, kentimizin tarihini, kültürünü ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kentimize verdiği önemi öğrencilere anlattı.
İlk olarak Yalova Mektebim Koleji’ni ziyaret eden Başkan Salman, Yalova Mektebim Koleji Kampüs Müdürü Seda Çakar ile bir araya geldi. Kısa bir sohbetin ardından 2/A, 3/A, 3/B ve 4/A sınıflarındaki öğrencilerin bulunduğu konferans salonuna giden Başkan Salman, öğrencilere Yalova’yı anlattı. Kentin tarihine, kültürüne ve Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kentte yaptıklarına değinen Başkan Salman, dersin sonunda öğrencilerden gelen soruları cevapladı. ‘Yalova Tanıtımı’ dersi Mektebim Koleji öğrencileri ile günün anısına çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.
‘Yalova Tanıtımı’ dersi için günün ikinci okulu Yalova Doğa Koleji oldu. Başkan Salman’ı, Doğa Koleji İlkokul Müdürü Merve Kulaber karşıladı. Doğa Koleji konferans salonunda 3/A, 3/B, 3/C, 4/A, 4/B VE 4/C sınıflarından öğrenciler ile bir araya gelen Başkan Salman, öğrencilere Yalova hakkında bilgiler verdi. Öğrencilere bir ders boyunca Yalova’yı anlatan ve öğrencilerden gelen soruları da yanıtlayan Başkan Salman’a İlkokul Müdürü Merve Kulaber ve öğretmenler katılımından dolayı teşekkür etti. Doğa Koleji’nde de Başkan Salman, günün anısına öğrenciler ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.