Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

DİLENCİNİN ÜZERİNDEN ÇIKAN PARA ASGARİ ÜCRETİ GEÇTİ

Reklam Alanı
DİLENCİNİN ÜZERİNDEN ÇIKAN PARA ASGARİ ÜCRETİ GEÇTİ
71 okunma
02 Eylül 2020 - 20:44

Yalova’da sokakta dilenirken tespit edilen dilenci, belediye ekipleri tarafından kıs kıvrak yakalandı. Dilencinin üzerinde çıkan para ekiplerde adeta şok etkisi yarattı.

Yalova’da akşam saatlerinde Cumhuriyet Caddesi üzerinde dilenen adama ekipler müdahale etti. İzmit’ten geldiği tespit edilen Ş.B.hakkında 5393 sayılı belediye kanunun 33.maddesi gereğince idari para cezası kesilerek, dilendiği paralara da el konuldu.

Türk Parası İle Başlayan Serüven Euro İle Devam Etmiş

Edinilen bilgiye göre Ş.B’nin üzerinden çıkan paralar asgari ücreti geçti. Uyanık dilenci, cebindeki Türk Lirasının fazlalığından dolayı dikkat çekmemesi için parasının büyük bir çoğunluğunu euro yaptırdığı yakalanan paradan anlaşıldı. Belediye ekipleri gördükleri karşısında adeta şok oldu.

İzmitli Dilenci Yalovalı Dilencileri Solladı

Ekipler tarafından yakalanan dilenci, İskele Zabıta Ofisine getirilirken konuyu gören vatandaşlar; “Cumhuriyet Caddesi’nde gördüğümüz olayı merak ettik. Biz de ekiplerle birlikte İskelede bulunan Zabıta noktasına giderek, merakımızı giderdik. Adam İzmit’ten gelerek bizlerin bir ay alın teri dökerek paradan fazlasını bir günde belki de yarım günde kazanıyor. Vatandaşlar olarak bu tarz insanlara itibar etmemeli, bu gibi durumları gördüğünüzde resmi kurumlara ivedilikle bilgi vermeliyiz. Bunu bir kez daha çok iyi anladık” dedi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.