Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

EBA Destek Noktaları Öğrencilerin Kullanımına Açıldı

Reklam Alanı
EBA Destek Noktaları Öğrencilerin Kullanımına Açıldı
56 okunma
04 Eylül 2020 - 22:27

Bakanlığımızın öncülüğünde ülkemizin her yerinde olduğu gibi ilimizde de EBA DESTEK NOKTALARI kurulmaya başladı.

Eğitimin uzaktan yapıldığı salgın süresince evinde bilgisayar ve internet erişimi bulunmayan öğrencilerin EBA’ya erişimini sağlamak amacıyla yurt genelindeki okul ve kurumlarda EBA Destek Noktası alanları oluşturuldu. Özellikle kırsal bölgelerde belirli imkânlara sahip olamayan ve EBA TV’yi izleyemeyen öğrenciler, kurulan EBA Destek Noktalarına giderek uzaktan eğitime katılma imkânı bulacaklar. EBA Destek Noktalarında öğrencilere dijital eğitim araçları ve geniş bant internet eğitimi sunulacak. Öğrenciler hazırlanan yazılımla kendilerine en yakın EBA Destek Noktasının nerede olduğunu öğrenebilecek. Özel olarak tasarlanmış olan bu merkezler, belirli bir planlama dahilinde dönüşümlü olarak kullanılabilecek. EBA Destek Noktaları, hijyen şartlarının sağlanması amacıyla kullanım öncesi ve sonrasında temas edilen tüm yüzeylerle birlikte dezenfekte edilecek. Öğrencilerin bireysel kullanımı için maske ve kulaklık temininin de sağlanacağı EBA Destek Noktaları, kapasitelerine uygun olarak aynı anda belirli sayıda öğrenciye hizmet verebilecek.

Millî Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk 81 ilimizde eş zamanlı EBA Destek Noktalarının açılışını yaptığı programa İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol’ da Öğretmen Yusuf Ziya İlkokulu’nda öğrenci ve öğretmenlerle hazır bulundu.

İl Millî Eğitim Müdürümüz Dr. Abdülaziz Yeniyol’un katıldığı temsili programda öğrencilerimiz EBA’ya giriş yaparak derslerini takip ettiler ve canlı derslere katıldı.

 

 

İlimizde şu ana kadar 23 EBA DESTEK NOKTASI kurulmuş olup, EBA Destek Noktalarının öncelikle internet erişimi sağlayamayan öğrencilerimize hizmet vermek üzere faaliyete geçirildi.

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.