Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş Başkanlığında Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi

Reklam Alanı
Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş Başkanlığında Genişletilmiş Koordinasyon Toplantısı Düzenlendi
51 okunma
10 Eylül 2020 - 12:19

Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Mehmet Aktaş başkanlığında düzenlenen Koordinasyon Toplantısı, Emniyet Genel Müdür Yardımcıları ve Başkanların katılımıyla Daire Başkanları, İl Emniyet Müdürleri ve Polis Moral Eğitim Merkezi Müdürlerinin ise video konferans yöntemiyle dâhil olması ile bugün saat: 09:30’da gerçekleştirildi.

Toplantıyı başlatırken Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, “Değerli mesai arkadaşlarım, Genel Müdür Yardımcılarım, Başkanlarım ve makamlarından bizlere video konferans yöntemiyle katılan çok değerli Daire Başkanlarım, illerimizde bulunan İl Emniyet Müdürlerimiz hepinizi saygı ve sevgiyle selamlayarak toplantıyı başlatıyorum.” ifadelerini kullandı.

Sözlerine devam ederken toplantının ilk gündem maddesi olarak PKK terör örgütüne değinen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, “Sahada görev yapan arkadaşlarımız sayesinde çok iyi noktadayız. Silahlı örgüt üyesi sayısı azalmaya devam ediyor. Kırsalda da İHA-SİHA ve Jandarma ile çok güzel çalışmalar yapıyoruz. Örgütün olası faaliyetlerine karşı tedbir ve gayretlerimizi de en sıkı şekilde sürdürmeye devam edelim.” ifadelerini kullandı.

Akabinde örgütlerin şehir yapılanması ve evlat nöbeti konusuna vurgu yapan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Olası provokatif eylemlere karşı tedbirli olalım. Evlat nöbetinde olan aile sayısı ve ikna yoluyla teslim sayısı git gide artıyor. Aileler evlatlarına kavuşmaya devam ediyor. Arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. İkna konusu çok önemli ve kıymetli.” dedi.

Konuşmasının devamında FETÖ ve DEAŞ terör örgütlerine vurgu yapan Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “FETÖ ile ilgili olarak operasyonlarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Özellikle hassasiyetimizi en üst seviyede tutalım. DEAŞ terör örgütü ile ilgili olarak olası eylem planlarına karşı tedbirli olalım. Çalışmalarımızı ve hassasiyetimizi en üst düzeyde tutalım.” uyarılarında bulundu.

Kadına şiddet konusundaki hassasiyetin önemine vurgu yapan ve Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma birimi konusuna da değinen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Kadına karşı şiddet konusunda hassasiyetimiz en üst düzeyde. Hayvan koruma birimlerimizi gerekli çalışmaları ve eğitimleri yaparak faaliyete geçirdik. Bu konuyla ilgili ‘HAYDİ’ uygulaması da mevcut ” dedi.

Bir diğer konu olarak Covid-19 pandemisine değinen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Covid-19 ile ilgili olarak alınan tedbirlerin uygulanma noktasında çalışmalarımızı sürdürelim. Özellikle hijyen ve maske takma hususuna dikkat edelim.” ifadelerine yer verdi.

Narkotik suçlarla mücadeleye değinen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Narkotik suçlarıyla mücadelede çok güzel sonuçlar elde ediyoruz. Arkadaşların eline sağlık.” şeklinde konuştu.

Konuşmasında trafik güvenliğine de değinen Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş “Aldığımız trafik tedbirleri ve yürüttüğümüz projeler sayesinde trafik kaza oranlarını düşürdük. Bu konuda söz konusu denetimlerimizi arttırarak sürdürelim.” sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Aktaş, toplantının sonunda ülkemizde her alanda özveriyle görev yapan personele İl Emniyet Müdürleri şahsında teşekkür ederek görevlerinde başarılar diledi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.