Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gaziantep te SANKO Cami ve Zeki Konukoğlu Cami için imzalar atıldı

Reklam Alanı
Gaziantep te SANKO Cami ve Zeki Konukoğlu Cami için imzalar atıldı
20 okunma
11 Eylül 2020 - 16:38

Vali Davut Gül, “Türkiye’nin Ve Dünyanın Nitelikli Camilerinden Olacak”

SANKO Holding tarafından Gaziantep’e yaptırılacak iki yeni cami için imzalar atıldı. Vali Davut Gül, “Türkiye’nin sayılı camilerinden, hatta çok iddialıyız, dünyanın sayılı camilerinden birisi Gaziantep’te inşa edilecek” dedi.

Valilikte düzenlenen İmza törenine, Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, SANKO Holding Onursal Başkanları Abdulkadir ve Zeki Konukoğlu, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Sami ve Hakan Konukoğlu ile İl Müftüsü Dr. Hüseyin Hazırlar katıldı.

Vali Gül, protokol imza töreninde, tarihi bir güne şahitlik edildiğini aktararak, “Sayın Cumhurbaşkanımızın şehrimize geldiğinde müjdesini verdiği, kamuoyu ile paylaştığı Gaziantep’te büyük bir cami projesinin ilk adımını atmış oluyoruz. Caminin, İpekyolu üzerinde Tugay’ın içerisinde yapılmasına karar verildi. Merkezde de cami ihtiyacı vardı, burada da bu çevrenin ihtiyacını görecek bir cami yapılacak. Özetle Gaziantep iki tane camiye ve iki tane millet bahçesine kavuşmuş olacak” dedi.

Her iki caminin de SANKO Holding tarafından finanse edildiğini dile getiren Vali Gül, Konukoğlu ailesine teşekkür ederek, “SANKO ailesi el ele vererek Türkiye’deki en nitelikli iki camiyi Gaziantep’e kazandırmış olacak.  Küçük cami de, büyük yapılacak cami de nitelikli ve estetik olacak. Küçük olan cami eski stadyumun içerisine orta ölçekte bu bölgenin ihtiyacına cevap verecek şekilde olacak. Büyüğü de Türkiye’nin sayılı camilerden, hatta iddialıyız en iyi camisi olacak.  Dünyada da sayılı camilerden biri olacak. Burada emeği geçen hayırseverimiz Konukoğlu ailesi başta olmak üzere, süreci başından beri takip eden Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Şehitkâmil Belediye Başkanımıza, aynı şekilde buna hamilik eden himaye eden Sayın Cumhurbaşkanımız ve milletvekillerimize teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“Bu hayali gerçekleştiren herkese teşekkür ederim” diyerek konuşmasına başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Şahin ise “Merhum Sani Konukoğlu nur içinde yatsın, mekanı Cennet olsun. Konukoğlu Ailesinin geleneği devam ediyor. Rabbim sayılarını çoğaltsın. Allah tamamlayıp, içinde dua etmeyi nasip etsin” ifadelerine yer verdi.

SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu da şimdiye kadar 15 cami yaptırdıklarını dile getirerek, iki cami daha yaptırmak için protokol imzalamanın mutluluğunu yaşadıklarının altını çizdi.

Abdulkadir Konukoğlu, eski stadın yerinde inşa edilecek caminin yapımını kardeşi Zeki Konukoğlu’nun üstleneceğini kaydetti.

Camilerin en iyisi ve örnek olması için çok kapsamlı inceleme ve araştırma yaptıklarını anlatan Abdulkadir Konukoğlu, “Protokolünü imzaladığımız iki camimizin milletimize ve Gaziantep’e hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

SANKO Holding Onursal Başkanı Zeki Konukoğlu ise Gaziantep’in tarihiyle çok eski bir geçmişe sahip, yüzyıllar boyu büyük başarılara imza atmış ve Türkiye’nin göz bebeği bir şehir olduğunu söyledi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.