Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Gaziantep Valisi Davut Gül, İSLAHİYE, NURDAĞI VE ŞEHİR MERKEZİNDE KORONAVİRÜS DENETİMİ!

Reklam Alanı
Gaziantep Valisi Davut Gül, İSLAHİYE, NURDAĞI VE ŞEHİR MERKEZİNDE KORONAVİRÜS DENETİMİ!
58 okunma
10 Ağustos 2020 - 22:35

Gaziantep Valisi Davut Gül, İçişleri Bakanlığınca yeni tip Koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında 81 ilde “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganından hareketle uygulamaya konulan genelge kapsamında İslahiye, Nurdağı ve şehir merkezinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile sosyal mesafe-maske ve hijyen denetimi yaptı.

Pandemiyle mücadelede kontrollü hayat döneminde temel kurallar olan temizlik, maske ve sosyal mesafe kurallarının yanı sıra tüm iş kolları ve yaşam alanları için belirlenen tedbirlere uyulması amacıyla İçişleri Bakanlığınca “Sağlık İçin Hepimiz İçin” sloganı ile yayınlanan genelge çerçevesinde tüm il ve ilçeleri kapsayacak en kapsamlı denetim gerçekleştirildi. Bu doğrultuda Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin  ile  Türkiye’de eş zamanlı yapılan denetimlere İslahiye, Nurdağı ve il merkezinde katıldı.  Vali Gül,  İslahiye Merkez Jandarma Komutanlığı önündeki Serinevler Jandarma Uygulama Noktası’nda başlattığı denetimlerine ilçe esnafını gezerek devam etti. Buralarda maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyma noktasında uyarılarda bulunan Gül, denetimlerine Nurdağı ile devam etti.

Vali Gül, Başkan Şahin, Nurdağı Kaymakamı Eşref Akça ve Nurdağı Belediye Başkanı Ökkeş Kavak’la Nurdağı Semt Pazarı’na giderek koruyucu önleyici tedbirlerin önemini vatandaşa yeniden hatırlattı. Rehberlik edici ve bilinçlendirmeye yönelik uyarılara ağırlık verildi.

İlçe denetimi sonrası şehir merkezinde de esnafı gezen Gül, buralarda da Koronavirüs Tedbirleri Denetimleri çerçevesinde uyarılarda bulundu.

 

VALİ GÜL, “GAZİANTEP’TE 7 BİN 500 KİŞİ İLE EN BÜYÜK DENETİM YAPILDI”

Denetim faaliyet ardından açıklamada bulunan Vali Gül yaklaşık 7 bin 500 personelin şehrin birçok noktasında denetleme yaptığına dikkati çekerek, “ İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun talimatları ile valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, kamu kurum ve kuruluşlarının her kademesindeki çalışanlarımız bugün denetimde. Gaziantep’te 7 bin 500 kişi denetimde görev aldı. Bu ise Gaziantep tarihinde en yüksek yaptığımız denetimin yaklaşık 7 katı. Şehirde bulunan ilgili kurum ve kuruluşların iş birliği ile denetimlerimize devam ediyoruz. Amacımız farkındalık oluşturmak. Gaziantep birlikte iş yapma kültürünün yüksek olduğu bir şehirdir. Biz daha önceden zaten belediyelerimizle el ele vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En belirgin çalışmamızda 15 günde 15 milyon maske projemizdir. 15 milyon maskeyi dağıttık, dağıtıyoruz. Bu o kadar büyük bir proje ki herhangi bir yerdeki nerdeyse 10 büyük şehrin toplam dağıttığı maskeden daha fazla maske üretimi gerçekleştiriyoruz. Bu da Gaziantep’in birlikte iş yapma modelini ne kadar benimsediğini gösterir. Tedbir alıyoruz. Tedbir almadığımız zaman çok yüksek vaka sayılarına ulaşabiliriz. Bize düşen görev vatandaşları uyarmak, hizmetimizi doğru bir şekilde yapmaktır. Bir çağrı sistemi oluşturduk Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa hareket ederek. Bu projeyle 444’lü çağrı sistemimizle insanlar aradığında Büyükşehir Belediyesi’nin bizim için kiraladığı araçlarla evinden alacağız ya da bırakacağız. Bunun anlamı şu; hastalarımızı veya hastalık şüphesi olan insanlarımızı evinde tutmak ve tedavilerini evlerinde gerçekleştirmektir. Evde sağlık hizmetini yaygınlaştırmak istiyoruz. Herkese 1’inci sınıf sağlık hizmeti sunacağız. Takibini yapacağız” diye konuştu.

BAŞKAN ŞAHİN, GÜVENLİ OKUL PROJESİNDEN BAHSETTİ

Planlanan denetimlerin gerçekleşmesinin ardından konuşan Başkan Fatma Şahin,

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.