Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

HAYATI ERTELEMEYiN

Reklam Alanı
HAYATI ERTELEMEYiN
Gulten Abaci
Gulten Abaci( GultenAbaci@mirayhaber.com )
201 okunma
05 Eylül 2020 - 1:59

Hayat gecerken …Siz siz olun, bugün aklinizdan gecen bütün güzellikleri yarina birakmayin.. Yakisirken giyin, Eliniz ayaginiz saglamken kosun, sagligimiz yerindeyken yeyin, Seviyorsak söyleyin, Her ne istiyorsak ertelemeden bugün yapin, cünkü geciktirilmis her karar ,ertelenmis bir umuttur.Oysa hayat umutlarimizi hayallerimizi geciktirmeyecek kadar kisadir..

Ne yapmak istiyorsak hemen simdi yapalim… Dansmi etmek istiyorsunuz, edin.Kitap mi okuyacaksiniz, okuyun. Sinemaya mi gideceksiniz gidin, Ask mi yasamak istiyorsunuz yasayin. sevdiklerinizimi arayacaksiniz arayin sorun, Tatilemi gitmek istiyorsunuz gidin.Yeyin ,icin ,gezin ,dans edin, sarkilar söyleyin.Ne yapacaksaniz hemen, hemen simdi yapin.cünkü bizler bugünü ,“ANI „yasiyoruz.Yarinin garantisini bilemiyoruz, hayat avuclarimizdan akip gidiyor.Oysaki bizler birseyler i yarina erteliyoruz yasamiyoruz. Evimiz olsun Arabamiz olsun ,Cocuklarimiza olsun ,torunlarimiza kalsin, Birseyleri hep feda ederek geride birakiyoruz Kendimize ait hayatimizda hep fedakarlik yapiyor ,yasamiyoruz . Sanki hic ölmeyecek gibi yasamaya devam ediyor ,yeri geliyor calismaktan Ailemize cocuklarimiza, sevdiklerimize bile zaman ayiramiyoruz… Oysaki düsünemiyoruz yarin hic gelmeyebilir..

Binlerce insan ; bugün bitsin, Su isi bitireyim, bunu düzelteyim, düsüncesiyle hayatini erteliyor, ve yasama ansizin veda ediyor..ve yarinlarini yasayamiyor maalesef Arkadaslar.. Her seyi zaman varken yapmak gerekiyor . Kizdiysan bagir…Sevindiysen söyle Özlediysen ara sor…

Geciktirilmis bütün hayaller,ertelenmis itiraflar,gerceklestirilmeyen bulusmalar hepsi bir gün bize pismanlik olarak geri dönmeden önce.. henüz daha vaktimiz varken bu güzel hayati ertelemeyelim.. Zamaninda yasayalim Lütfen. yarin yok yarin bugündür.. o yüzden, ANI mizin kiymetini bilelim .. Erteleyerek hayatimizin tadini kacirmayalim..

 

Yarin cok gec olmadan;
Hayatimizi Ertelemeden;
Bugünün kiymetini bilerek;
Ertelenmeyen güzel bir gün diliyorum güzel Dostlarima.. Sevgiler..

Gülten Abaci

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.