Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
Bu sayfada yer alan tüm veriler Sağlık Bakanlığı ndan alınmaktadır

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Gıda Toptancıları Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Gıda Toptancıları Sitesi’nde incelemelerde bulundu.
47 okunma
13 Ekim 2020 - 11:18

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Başakşehir’de inşaatı devam eden Gıda Toptancıları Sitesi’nde incelemelerde bulundu.

Vali Yerlikaya’ya incelemelerde Başakşehir Kaymakamı Uğur Turan, İlçe Emniyet Müdürü Necati Aktuğ Şahin, İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kopuz, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği Başkan Mustafa Karlı ve Doğuş İnşaat yetkilileri eşlik etti.

Vali Yerlikaya, beraberindeki heyetle Gıda Toptancıları Sitesi proje çizimlerini inceleyerek, inşaat alanını gezdi. Yetkililerden bilgi alan Vali Yerlikaya, incelemelerin ardından proje sahasını gezdi.

 

Gıda Toptancıları, Yeni ve Modern İşyerlerine Sahip Olacak

Başakşehir’de Resneli Çiftliği Mevkii’nde bulunan ve konumu, altyapısı ve nitelikleriyle yeni bir ticari merkez olması planlanan “İstanbul Gıda Toptancıları Sitesi”nin yıl sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

Yaklaşık 300 bin m2’lik geniş bir alan üzerinde yapımı devam eden sitenin tamamlanması ile gıda toptancıları, yeni ve modern işyerlerine sahip olacak.

Esnafın ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde planlanan sitede, yüksek tavanlı dükkânlar, araç geçişlerinin rahatlıkla sağlanabileceği gibi kapalı ve açık otoparklar, cami, restoran ve Ticaret Bloğu gibi sosyal tesisler ile umumi depo ve yönetim binası da bulunuyor.

 

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.