Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

İYİ Parti Yalova Yönetimi;Yalova Kanser Hastaları Derneği’ni ziyaret etti.

Reklam Alanı
İYİ Parti Yalova Yönetimi;Yalova Kanser Hastaları Derneği’ni ziyaret etti.
40 okunma
03 Nisan 2018 - 23:02

İYİ Parti Yalova Yönetimi; Kanser Haftası sebebi ile Yalova Kanser Hastaları Derneği’ni ziyaret etti.
Ziyarette, kanser hastalarının genel sorunları ve özellikle ilimizdeki sorunları üzerinde duruldu. İlimizdeki yetersizlikler ve bunlara karşın kolayca uygulanabilecek çözümler değerlendirildi. Asıl amacın; kanseri önlemek ve bunun için gerekli önleyici faaliyetler ve farkındalık çalışmaları yapılması gerekliliği ve de kansere yakalanmış hastaların iyi ve yeterli bir tedavi ile ilimiz dışına çıkmadan iyileştirilebilmeleri üzerinde duruldu.
İYİ Parti Yönetim Kurulu Üyelerinden Murat Üstel; “ Biz; sağlık, savaş, cenaze, düğün gibi milletimizin örfüne, duygularına ve hassas noktalarına dokunan konularda siyaset yapmıyoruz, bizim için önemli olan halkımızın özellikle de çocuklarımızın sağlıklı olması ve bu konularda bilinçli olmasıdır. Bunun için de gerek mevcut iktidar partisi ile gerekse diğer partiler ile ve tüm sivil toplum örgütleri ile birlikte hareket etmeye de, çözüm sunanlara yardım etmeye de, bizdeki çözümleri sunmaya da hazırız. Önemli olan insanımız için iyi şeyler yapılması. Bunların kimin yaptığı değil. ” şeklinde açıklamalarda bulunurken; İlimizdeki özel bir hastanenin, devlet tarafından sahiplenilerek özellikle kanser konusunda ile ciddi bir iyilik yapılabileceğini ve bu konunun detayları için de herkesle seve seve bir araya gelebileceklerini belirtti.
Yalova Kanser Hastaları Derneği’nin tüm etkinliklerini desteklediğini ve tüm etkinliklerinde etkin rol alabileceklerinin de sözünü veren İYİ Parti Yönetimi; yurt çapında bazı aşı, gıda uygulamaları gibi çalışmaları da başlatmak için gerekli mercilere başvurduklarının müjdesini verdi.
Kanser hastalarının, 3. Evreye gelip engelli sıfatı ile devletin ücretsiz imkânlarından yararlanmasının yanlış olduğu ve kanser teşhisi konulduğu an devlet desteği olması gerektiğinin ve birçok devlet desteği bulunan ilacın, ülkemizde bulunamayışı gibi sorunlara da değinilen toplantıdan çıkan olumlu sonuçlar; çok kısa bir süre sonra kamu oyu ile de paylaşılacak.
İYİ Parti’nin birleştirici politikaları gereğince de; halk sağlığı için herkesle iş birliği yapabileceği konusu ve yakın zamanda başlatacağı projelerle ilgili tüm sorulara her zaman kapılarının açık olduğu belirtildi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.