Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kocaeli İl İl Pandemi Kurulu 5. Toplantısı

Reklam Alanı
Kocaeli İl  İl Pandemi Kurulu 5. Toplantısı
58 okunma
21 Temmuz 2020 - 21:43
Koronavirüs (COVID- 19) salgının yayılmasının önlenmesi amacıyla İl İdare Kurulunda alınan tedbirlerin en etkili şekilde uygulanması, bugüne kadar alınan tedbirlere vatandaşların en üst seviyede riayet etmeleri ve ilave tedbirlerin görüşülmesi amacıyla Vali Seddar Yavuz’un başkanlığında İl Pandemi Kurulu 5. Toplantısı gerçekleştirildi.
Akçakoca Toplantı Salonuna gerçekleştirilen toplantıya; Vali Seddar Yavuz’un yanısıra, Deniz Eğitim – Öğretim ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yalçın Payal, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Gebze Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammed Hasan Aslan,  Vali Yardımcıları Dursun Balaban ve Ali Ada,  İlçe Kaymakamları , İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney,  daire Müdür ve yetkilileri,  Kocaeli Ticaret Odası Başkanı Necmi Bulut, Kocaeli Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu,  Oda başkanları ile pandemi kurulu üyeleri katıldı.
Sağlık sektörü açısından ve siyasal sistemler açısından aslında tüm sistemlerin yeniden sınandığı denendiği, dirençlerin ölçüldüğü bir salgınla karşı karşıya olunduğunu dile getiren Vali Seddar Yavuz; “özellikle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin dünyada büyük bir başarı elde ettiğini, bu konuda gerek sağlık sistemini ve gerekse tüm kurum ve kuruluşlarının bu tür felaketlere, salgınlara karşı hazırlıklı olduğunun tespitini hep birlikte yapmış olduk. Bugün itibariyle Kocaeli ilinde yapılan çalışmaları, salgınla ilgili gelmiş olduğumuz noktayı bir kez daha sizlerle değerlendirmek, özellikle ilimiz özelinde alınabilecek tedbirleri konuşmak, istişare etmek üzere bu toplantıyı tertip etmiş bulunuyoruz. Bu toplantıya katılımlarıyla bizlere katkı sunan siz değerli katılımcılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.
Üretimimizi Sürekli Hale Getirmek ve İhracatımızı Artan Oranlarla Devam Ettirmek Bakımından Alacağımız Tedbirler Fevkalade Önemlidir
Özellikle ilimizin bilim, sanayi, teknoloji üssü olması dolayısıyla ve bu tür salgınlarla mücadelede ekonomik durumun çok kıymetli ve önemli olduğundan da hareketle üretimimizi sürekli hale getirmek ve ihracatımızı artan oranlarla devam ettirmek bakımından alacağımız tedbirler fevkalade önemlidir diye değerlendiriyorum. Özellikle kurumsal kapasitesi yüksek ve bilimsel kuruluşları Türkiye’de hatırı sayılır bir yere sahip bir şehirde çalışmanın da ayrı bir onur olduğunu da düşünerek siz değerli bilim insanlarının ve kamu çalışanlarının katkılarıyla huzurlu ve başarılı bir görev yapacağımızın altını çizmek istiyorum. Bu vesileyle şimdiden bu süreç içerisinde vereceğiniz katkılar nedeniyle ayrıca teşekkür ediyorum.” diyen Vali Seddar Yavuz’un konuşmalarının ardından İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Şenol Ergüney, Covid-19 salgınıyla alakalı ülkemiz de ve İlimizde de yapılan yoğun çalışmalar olduğunu belirterek, Kocaeli’nin son durumu hakkındaki Pandemi Kuruluna sunum gerçekleştirdi.
Konuşmaların ardından söz alan Pandemi Kurul Üyeleri Sayın Valimize yeni görevinin hayırlı olması dileklerinde bulunarak,  Covid-19 ile ilgili yapılan çalışmaların ne aşamada olduğu, covid-19 ile mücadelede önümüzdeki dönemde yapılması gereken çalışmalar ve alınması muhtemel olan tedbirler konusunda Sanayi Odası Başkanı Ayhan Zeytinoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ile diğer üyeler görüş ve önerilerini sunarak, karşılıklı değerlendirmeler yapıldı.
Vali Seddar Yavuz, özellikle salgın sürecinde üstün gayretler göstererek görev yapan sağlık çalışanlarımız başta olmak üzere, Büyükşehir ve diğer belediye başkanlarına, Kaymakamlarımıza, güvenlik güçlerine, 65 yaş üstü vatandaşlarımızdan gelen 280 Bin talebi yerine getiren Sosyal Vefa Gruplarında görev yapan kamu görevlileri ile gönüllülerimize ve emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.