Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
Bu sayfada yer alan tüm veriler Sağlık Bakanlığı ndan alınmaktadır

KRIZDE FIRSATLARI GÖRMEK..

KRIZDE FIRSATLARI GÖRMEK..
Nihat DEMİR
Nihat DEMİR( nihatdemirel@mirayhaber.com )
226 okunma
11 Mayıs 2020 - 20:50

Farkındamısınız Her birimiz, hangi kuşaktan olursak olalım, Türkiye’nin bitmek bilmeyen krizlerinden birkaç Ay, yada yılda birini deneyimlemekteyiz. On yıllık aralarla gelen siyasal alt üst oluşlar, Darbeler hemen öncesine ya da sonrasına yayılan ekonomik krizler, siyasal-toplumsal değerlerimizin yerle bir oluşuyla sonuçlanan müdahaleler… Topluluk bağlarını zayıflatan, yaşantılarımızı belirsizliğin hakimiyetine bırakan her türden kriz…
Aslında on yılı aşkın bir süredir küresel ve finansal krizin dünyanın bütününde etkili olduğunu biliyoruz. Ancak Covit 19


diğer adıyla Corona virüs tüm Dünyayı dize getirmiş olması iş ve sosyal hayatı tam anlamıyla alt üst etmesi bu kadar tesadüf olabilir. Tüm bireyleri Ekonomik krize sürükleyen bu kriz birçoğunu eve hapsederken bende dahil bir kaçımız bu Krizi fırsata çevirmeye çalıştık. Örneğin Almanya gibi bazi ülkelerde Camii olan Şehirlerde Ezan okunmasına izin verildi. bu Gurbetçilerimizi sevindirdigi kadar benide sevindirdi.
Mesela ben neler mi yaptım?


.-Bol bol kitap okudum, hayatım boyunca izlemeye fırsat bulamayacağım kadar film izledim. Arkadaş çevremde dahil olmak üzere Bu zamana kadar nerelerde hata yaptım, bundan sonra daha nasıl kaliteli hayat yaşayabilirim diye kendimle hesaplaştım.


Sosyal medyayı çoğunlukla gündemi takip etme adına kullandım. İnternet üzerinden Ticari Aracılık hizmeti yapmaya çalıştım. 27 Yaşındaki Oğlum ile daha çok zaman geçirdim birbirimizi daha yakından tanıma fırsatımız oldu. Umarim bu Kriz hepimize büyük bir Ders vermiştir. Ekonomik krizi, virüsü, darbesi olmayan bir Dünyada Kardeşçe yaşamak dileğimle..


” Hayat’ta Bağımlı olduğumuz tek şey Sevgi olması dileklerimle Sevgiyle kalın. Nihat Demirel

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.