Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
Bu sayfada yer alan tüm veriler Sağlık Bakanlığı ndan alınmaktadır

Masal Okulu Protokolü İmzalandı

Masal Okulu Protokolü İmzalandı
32 okunma
07 Ekim 2020 - 1:03

Vali Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Hayırsever Ümit Üstel tarafından yapılacak olan “Orhun Üstel Masal Okulu”nunprotokolünü imzaladı.

Valilik Makamında düzenlenen protokol imza törenine, Vali Sayın Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol ve Hayırsever Ümit Üstel katıldı.

İmzalan protokol ile çocuk kültürü, eğitimi, edebiyatı ve sanatın bir bütün olarak ele alındığı yepyeni ufuklar çizecek bir projeye imza atıldı.

Projede amaç; zamanı süsleyen, içimizi aydınlatan, düşlerimizi gökkuşağına dönüştüren masal anlatıcılığı eğitimi alan öğretmenlerimizin yer alacağı etkinliklerle, hedef öncelikle 5 bin öğrencimizi masallarla tanıştırmak ve onların hayal dünyalarını geliştirmek…

Salgın hastalık sürecinde uzaktan eğitim ve canlı derslerle eğitim öğretime devam eden öğrencilerin güzel vakit geçirmesini ve bu sürede Anadolu’nun kültürel mirasına katkıda bulunmak için masal okumalarıyapılacak.

Olağan ile olağanüstüyü, gerçekle hayali buluşturan Orhun Üstel Masal Okulu’nda yaşadığımız çağı insan, hayvan ve teknoloji boyutuyla yorumlayarak masal ülkesinin sınırlarını genişleten sanat masallarına da yer verilecek.

Çocuklarımızı masalların içine çeken, şiirsel ve tatlı diliyle onların duygularının kapısını aralayanOrhun Üstel Masal Okulu, çocuklarımızın okuma kültürü kazanmalarının yanında sanat okuryazarı olmalarını destekleyecek bir içeriğe sahip olacak.

 

 

KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.