Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

meme kanseri konusunda bilgilendirme söyleşisi

Reklam Alanı
meme kanseri konusunda bilgilendirme söyleşisi
12 okunma
31 Mart 2018 - 23:20

Umut ve Yaşam Derneği ve Medical Park Hastanesi’nin katkılarıyla meme kanseri konusunda bilgilendirme söyleşisi Forum Trabzon’da yapıldı.Bu keyifli etkinliği organizasyonu düzenleyen Umut ve Yaşam Derneği ve Medikal Park Yıldızlı Hastahanelerine ve bizleri yalnız bırakmayan tüm dostlarımıza çok teşekkürler.. Derneğimiz herkesin korkulu rüyası haline gelen kanser hastalığı ve meme kanseri ile 12 Yıldır ciddi bir Mücadele’yi üstlenmiş bir dernek. Hastalara ve hasta yakınlarına büyük destekçi, umut ve hayatla barışık yaşamaları için ciddi bir mücadele içindedir. Umut ve Yaşam Derneği başta kadınlarda sıkça görülen meme ve rahim kanserinin erken teşhis ve tedavi için kadınlarda bu yönde farkındalığın oluşturulması ve geliştirilmesi aynı zamanda bilinçlendirilmesi büyük bir gayret içinde. Bu yönüyle dernek oldukça sık bir şekilde topluma ve kadınlarımıza Yönelik Toplantılar ve Söyleşiler düzelmekte. Trabzon Forum Avm de Medical Park hastanesiyle birlikte söyleşi ve stand açtılar..Forumda üç yıldır düzenli bu organizasyonları yapıyoruz..

1-7 Nisan Kanser haftası nedeniyle Forum Trabzon Alışveriş Merkezi’nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında erken teşhisin önemi vurgulandı Meme kanserinde erken teşhis hayat kurtarır, bilinçli olalım” mesajını verildi. Medical Park Trabzon Hastanesi Onkoloji Uzmanı Doç. Dr. Furkan Sarıcı “Ne kadar erken teşhis yapılırsa, tedavi de o kadar kolaylaşmaktadır” dedi.
Dünyada ve Türkiye’de kadınlarda en sık görülen kanser türü olan meme kanseri konusunda gerçekleştirilen etkinliğe Medical Park Hastanesi Onkoloji Uzmanı Dr Furkan Sarıcı konuşmacı olarak katıldı. Ayrıca Umut ve Yaşam Derneğinden meme kanser hastalığını yenmiş kişiler de katılımcı olarak orada bulundu. Umut ve Yaşam Derneği Başkanı Dr. Nimet Baki’nin moderatörlüğünü yaptığı söyleşide Uzm Dr. Sarıcı kanserinin teşhis ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilendirme yaparken, Umut ve Yaşam Derneği Başkanı meme kanseri ile yaşamaya dair ipuçlarını izleyiciler ile paylaştı .Sonsuz teşekkürlerimizle..
 
Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.