Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

MEZARLIK ZİYARETLERİNDE ARABALI HİZMET DÖNEMİ

Reklam Alanı
MEZARLIK ZİYARETLERİNDE ARABALI HİZMET DÖNEMİ
35 okunma
30 Temmuz 2020 - 23:12
İstanbul’un mezarlıklarında yeni bir uygulamaya imza atıldı. Yaşlı, engelli ve yürüme zorluğu çeken vatandaşları düşünen İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı, golf arabaları ile ziyaretleri kolaylaştırmayı amaçlıyor.
 
İstanbul Büyük şehir Belediyesi (İBB) Mezarlıklar Daire Başkanlığı, Kurban Bayramı ile ziyaret oranı artan mezarlıklarda, başta yaşlı, engelli ve yürüme zorluğu çeken vatandaşlar olmak üzere kentlinin ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu gerçekleştirebilmesi için golf arabası uygulaması başlattı.
 
 
13 ADET GOLF ARABASI
 
Bu uygulama için İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı tarafından 13 adet 6 veya 8 kişilik, benzinli, elektrikli golf aracı tahsis edildi.
 
 
Yeni uygulamanın başlatılacağı mezarlıklar, Avrupa yakasında; Zincirli kuyu, Has dal, Kilyos, Edirne kapı Şehitlik, Eyüp sultan, Gül bahçe, Silivri Yeni Mezarlığı olurken, Anadolu yakasında ise; Karaca Ahmet, Soğanlık, Osmangazi ve Çekme köy mezarlıkları belirlendi.
 
 
UYGULAMA BAYRAMDAN SONRA DA DEVAM EDECEK
Golf arabaları, Mezarlıklar Daire Başkanlığında görevli güvenlikler tarafından kullanılacak. Vatandaş, bu golf arabaları ile daha rahat bir ziyaret gerçekleştirmiş olacak. İBB Mezarlıklar Daire Başkanlığı tarafından başlatılan bu uygulama Kurban Bayramı sonrasında da devam edecek.
Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.