Miray Haber

Reklam Alanı

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 12 şahıs yakalandı

Reklam Alanı
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce düzenlenen operasyonlarda 12 şahıs yakalandı
73 views
12 Mayıs 2019 - 9:04
Reklam Alanı

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan şahısların suç unsurları ile birlikte yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar neticesinde;

İlimiz genelinde “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan farklı adreslerde toplam 8 şahıs yakalandı. Yakalanan şüphelilerin üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda;  bir miktar esrar ve bir miktar metamfetamin maddeleri ele geçirildi.

İlimiz genelinde konuyla alakalı olarak daha sonra yapılan çalışmalar sonucunda; “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti” yaptıkları tespit edilen O.C., P.F., A.N. ve Ş.U. isimli şahıslar gözaltına alındı. Şahısların üzerlerinde, araçlarında ve ikametlerinde yapılan aramalarda; 85 gram sentetik kannabinoid, satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar metamfetamin, satışa hazır halde paketlenmiş bir miktar esrar, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticaretinden elde edildiği değerlendirilen bir miktar nakit para ele geçirildi.

Düzenlenen operasyonlar neticesinde yakalanan 12 şahıstan 8’i hakkında “Kullanmak İçin Uyuşturucu Madde Satın Almak veya Bulundurmak” suçundan adli işlem yapıldı. O.C., P.F. ve  A.N., isimli şahısların “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapmak” suçundan haklarında adli tahkikat devam etmekte olup, Ş.U. isimli şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü,

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.