Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Nerede Manevi Değerlerimiz?

Reklam Alanı
12 okunma
19 Mart 2018 - 16:36
Nerede Manevi Değerlerimiz?

Ortamlar çok kötü örneklerle doldu. Eskiden bir insan kaç yaşında olursa olsun büyüğünü küçüğünü biliyordu. Şimdi özenti sebebiyle saygı kalmadı. Özenti bir bir ülkeyi bir milleti felakete doğru sürüklüyor. Otobüslerde yaşlıya yer verilirdi nerede o günler. Çünkü ahlaki temel konularda bitmişiz Tutturmuşlar bir özgürlük. Özgürlük güzel ama özgürlüğünde bir sınırı olması gerektir. Yani bir çocuk reşit olup kanuni haklara sahip olana kadar anne ve baba sorumludur.
Neymiş insan hakları çocuk hakları. Buda bir kanun tüzüğü ama reşit olmamış çocuğa sen yol açıyorsun hak sahibisin diyorsun çocukta bunu biliyor ve bilinçleniyor.
İşte hakkım var diyerek geç saatlere kadar geziyor aile engelliyor hemen polis çağıyor gel de sen anne babalık yapabilirsen yap. Hâlbuki çocuğun başına bir hal gelirse ailenin dünyası yıkılır. Çocuğu korumak istiyor. Kanunlarımız çocuğa fırsat veriyor insan kendi çocuğuna elini süremezse veya söz geçirmek istediği zaman avukat gibi bilgilere sahip olunca sen nasıl söz geçireceksin bu çocuğa. Anne baba çocuğuna bakmak zorunda ama baş edemediği zaman her istediğini yapacak diye bir kaide yok. Tabi sivas escort ki hayat müşterektir, baba evi geçindirecek eşine de destek olacak, annede evin işlerini yapacak ve eşini ‘de zor günlerde motive edecek. Çocuksa çocukluğunu bilip ailenin sözünden çıkmayacaktır. Adet ve geleneklerimiz budur evin kuralına uymayan çocuk tabi ki aileden baskı görecektir. Çünkü çocuk önünü görmemektedir. İyiyi kötüyü ayırt edemez. Sokaklarda el ele kol kola sarılıp koklaşanlar, örf ve adetlerimize esas bunlar kötü örnek oluyorlar. Bunlara müdahale edilince aile çıkıyor sen kimsin benim kızım diyebilir. Ne oluyor toplum bozuluyor böylece bazen bu konularda televizyon pragmalarında dile getirilmelidir ve bu konu içinde özel programlar yapılabilir.
Mehmet Mustafa Doğan – Şair Mustafa

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.