Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

ORMAN IŞIĞIMIZ NEFESİMİZ DOĞAYA SAHİP ÇIKALIM

Reklam Alanı
ORMAN IŞIĞIMIZ NEFESİMİZ DOĞAYA SAHİP ÇIKALIM
259 okunma
07 Eylül 2020 - 11:34
Ağaçlara ormanlara içinde yaşayan canlıya kurda kuşlara bütün hayvanlara sahip çıkalım!
Son pişmanlık fayda etmez doğayı temiz doğada yaşayan hayvanların rahat nefes almalarını sağlayalım. Çocuklara örnek doğayı sevdirecek birey olalım.
Doğa mangal yakılıp külleri yenilen içilen çöplük alanı değil doğa o muhteşem yerde ağaçların dallarında yuva yapan yerdagezen karıncanın kurtların kuşların barınağı olan canlılardan ibret almamız gerekirken Bu muhteşem güzelliği bize hediye eden Rabimiz şükretmek gerekirken. Bir hışımla intikam alır gibi doğayı yok etmek de nedir. Sen Allah’ın verdiği güzelliğe hıyanetlik edersen Allah’ta intikamı insanlara hissettirmeden alır öyle bir alır ki insanlar birbirinden bulur birbirine düşer birbirini suçlar .
Hiçbir canlıyı sevmeyen insana insan diyemem ben. İnsan olması için canlıya saygısı olması gerek. Ağaçlarda bir canlı çiçekler bitkiler . Önce doğanın nefes alıp vermemizi sağlayan ağaçları bitkileri doğanın bereketine saygı duyması gerek doğada yaşayan hayvanları kuşu kurdu böceği sevmesi gerek.
Bu doğa canlılarından faydalanan insanlar sevmesi gerek. Ve ben ne yazık ki medeniyetten uzak insanlarla nefes alıp vermekten biz canlıları rahat etsin diye doğayı yaratan Allah’tan utanıyorum ben böyle insanlarla nefes alıp hava teneffüs ediyorum. Doğa bizlere deden babadan kalma değil yok edilecek. Doğa Allah’ın kullarına nefes hava şifa için yarattığı bize bir hediye bir lütuf. Allah’ın verdiği nimetlerin değerlerini bilmeyene Allah’ta felaketleri verir . Öyle bir verir ki hıyanet edene doğa afetleriyle yerle bir eder. Doğa.
Emanettir. Dünya herkesin ihtiyacına yetecek kadarını sağlar, fakat herkesin hırsını karşılamaya yetecek olanı değil. Hırslanıp canlıları yok et içinde yaşayan canlıları yok et.Biz de diyelim ki 2020 uğursuz geldi. Biraz ibret alınsın biraz düşünce olsun uğursuzluk canlıyı Allah’ın emanetlerini yok etmektir Allah’ın emanetine hıyanetlik etmektir Allah kullarını düşünmeseydi. Buzdan bir vatan durmadan yağan kar kardan evlerimiz barınaklarımız soğuk da yaşayabilen hayvanlardan bize nimet sunardı daha neyin kafasını yaşıyoruz ben anlamıyorum?
Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.