Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

PANDEMİ NEDENİYLE ‘HER EV BİR ATÖLYE’ OLDU

Reklam Alanı
PANDEMİ NEDENİYLE ‘HER EV BİR ATÖLYE’ OLDU
68 okunma
17 Ağustos 2020 - 8:43

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Sanat Meslek Eğitim Kurslarının (ESMEK)  birçok alanda düzenlediği ancak pandemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı ücretsiz kursları, online olarak sürdürmeye devam ediyor. El Sanatları Kursları’nı da online platforma taşıdıklarını belirten ESMEK yetkilileri, 2001 yılında Yılmaz Büyükerşen’in talimatıyla ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganıyla kurulan ESMEK’in pandemi nedeniyle tam anlamıyla evleri atölyelere çevirdiğini ve kadınların üretime evlerinden dahil ettiğini ifade ettiler.

Her yaş grubundan vatandaşa ücretsiz olarak verdiği kurslarla, bir yılda on binlerce kişiye ulaşan ESMEK, pandemi dönemi nedeniyle ara vermek zorunda kaldığı kurslara online olarak devam ediyor. Hem vatandaşların sağlığını hem de eğitmenlerin sağlığını göz önünde bulundurarak böyle bir karar aldıklarını ifade eden ESMEK yetkilileri, el sanatları kurslarının da internet üzerinden vatandaşlar ile buluştuğunu belirttiler.

Sepet Yapımı, Çini Boyama, Pano Dikişi, Klan Çanta Yapımı, Çanta Saçaklama, Seramik Vazo Yapımı gibi derslerin esmek.eskisehir.bel.tr üzerinden vatandaşlarla buluştuğunu belirten yetkililer, sadece Eskişehirlilerin değil tüm Türkiye’den videolara erişim sağlandığını ifade ettiler. ESMEK’in ‘Her Ev Bir Atölye Olacak’ sloganıyla 2001 yılında hizmet vermeye başladığını belirten yetkililer, pandemi nedeniyle tam anlamıyla sloganın gerçekleştiğini ifade ettiler. Özellikle kadınların kurslara büyük ilgi gösterdiğini belirten ESMEK yetkilileri, kurs sayılarının artarak devam edeceğini ifade ettiler.

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.