Miray Haber

Reklam Alanı

SANATKÂRIN AŞKI BAŞARI HAYELLERİ İle

Reklam Alanı
SANATKÂRIN AŞKI BAŞARI HAYELLERİ İle
156 views
21 Mart 2020 - 21:41
Reklam Alanı

Gülay Kılıç Kimdir (Prenses)

38 yaşındayım. Samsun/Bafra’da doğdum. Ama Bursa/Gemlik’te büyüdüm. Bazen Gemlik’te bazen ‘de İstanbul’da yaşıyorum. Malum işlerimden dolayı. Ama şuan Afyon’da tiyatro turnesindeyiz. Bir yandan da yeni film hazırlığındayım. Çukurova Üniversitesinden mezun oldum. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi öğrencisiyim. Yaptığım işe gelince kısaca Sanat diyorum. Yazarlık, Senaristlik, Film Genel Koordinatörü, Film Yönetmenliği, Oyunculuk bu aralarda Yapımcılık için kolları sıvadım diyebilirim. Sanırım biraz fazla oldu ama içinde sanat olan her mesleği sevince insan farkında olmadan fazla meslek dalıyla karşılaşabiliyor. Tabi bir de Tüm Türkiye A1 Belgeli Tarifeli Yolcu Taşıyan Şirketler Dernek Başkan Yardımcısıyım.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, ayakta ve açık hava

 

HOBİLERİNİZ VE SİZİ TANIMLAYACAK ÖZELLİKLERİNİZİ DE BİLMEK İSTERİZ?

Hobi denildiğinde aklıma güzel bir dünya geliyor. Toprağından söküp çıkarılmayan, dalından koparılmayan çiçekler, mutlu çocuk sesleriyle yankılanan bir dünya. Yüzmeyi, doğa gezintisini, okumayı ve yazmayı çok seviyorum ve öğrenmeyi de seviyorum. Renklerden oluşan her şey ilgi alanıma giriyor. Uçmayı da çok severim. Kuş sesleri dinlemeyi de… Beni tanımlayacak özellikler nelerdir derseniz. Kendim için ”Çocuklara sevdalı” derdim.

Görüntünün olası içeriği: Gülay Kılıç , gülümsüyor

GİYİM TARZINIZ- ÖZLEDİKLERİM– KORKULARINIZ-BENZETEBİLDİĞİNİZ KİŞİLER?

 

Tarzım değişkenlik gösteriyor. Bazen bir elbise bazen spor bir tarz. Ama ceket giymeyi nedense hiç sevemedim. Topuklu ayakkabıyı da pek sevdiğim söylenemez Ama yerine göre giyiyorum.

Korktuğum tek şey karanlıkta kalmak. Karanlığı sevmiyorum. Sanırım Ben aydınlığa ve Güneş’e de aşığım.

Birçok kişiye benzetiyorlar; Bazen Prenses, bazen Tanrıça, bazen Eros’un yeryüzündeki kadın versiyonu, bazen Türkan Şoray bazen Afrodit, bazen Angalina Jolie, bazen de Jannifer Lopez. Aslında mübalağa ediyorlar. Nihayetinde sıradan bir kulum işte. Ama yine de hepsine teşekkür ederim.

EN BÜYÜK HAYALİNİZ VE GERÇEKLEŞTİRMEK İSTEDİĞİNİZ PROJELERİNİZ NELERDİR*

 

En büyük hayalim tüm gelirinin dünyadaki bütün çocukların eğitimine ve kimsesiz çocukların yetiştirilmesine verebileceğim dünya çapında sosyal sorumluluk projesi yapmak. Onların yüzünü güldürebilir sem ne mutlu bana.

Görüntünün olası içeriği: Gülay Kılıç , ayakta

ŞUANDA YAPTIĞINIZ İŞ VE SANATA BAKIŞ AÇINIZ?

 

Şuanda Afyon’da Tiyatro turnesindeyiz. Ve Corona virüsü nedeniyle malumunuz okullar tatil edildi. Yeni bir film hazırlığını yapıyorum. Komedi filmi. Biraz gülmeye ihtiyacımız var diye düşünüyorum. Bir yandan da yeni kitap hazırlıyorum.

Sanat eğer öğretici içerikli olursa daha da güzelleşir. Aslında hepimiz birer sanatkâr insanlarız. Buna bir ev hanımı da dâhildir. Bir ev hanımı dersiniz ama evini düzenleyip süslemesi, neyin nerede daha şık olduğunu belirlemesi tamamen sanat bakışıyla değil mi? Sanat illaki kamera karşısına geçmek ya da bir televizyona film ya da dizi yapmak değildir. Sanat bir anlatma biçimidir aslında. Evimizi, işimizi, kıyafetimizi, çizdiğimiz bir reisimi ya da yazdığımız bir şiiri veya kitabı… Bunun birçok örneğini saymak mümkün.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Gülay Kılıç dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

YALAN SÖYLEMENİN SENCE UYGUN OLDUĞU DURUMLAR NELERDİR?

 

Yalan söylenmesinden nefret ediyorum. Tek nefret ettiğim şey. Ama eğer bir yuvayı kurtarmak ve iki insanın arasını bulmak ya da bir çocuğun geleceğini kurtarmak, düşmanı aldatmak ya da aile birliğini korumak için zorda kalındığında söylenecekse olabilir. Nihayetinde bu durumlar bence tatlı yalan olarak nitelendirebileceğim yalanlardır. Zorda kalınmadıkça yalan söylenmesi hoş bir şey değil.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, Cahit Baba ve Gülay Kılıç dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

YAŞAYAMADIĞIN İÇİN PİŞMANLIK DUYDUĞUN NE VAR?

 

Yaşayamadığım için pişmanlık duyduğum demeyelim de yaşayamadığım için üzüntü duyduğum tek şey var o da oğluma doyamamak. Ama Takdir-i İlahi. Kim bilir belki beni bir yerlerden izliyordur. Cennet’te ona iyi bakıldığına inanıyorum. Bazen çocukları sevdiğimde içimden ona şöyle sesleniyorum. ”Oğlum seni çok seviyorum. Sakın kıskanma, Yaşaya bilseydin emin ol seni de hep böyle severdim. Biliyorsun seni severken sana; ‘doyamıyorum ben’ diyordum. Sana doyamadım. Bu çocuklar senin kardeşin. Tüm çocuklar senin kardeşin. Onları seviyorum diye kızma bana oğul. Onları sevdikçe seni de seviyor gibiyim.”

Görüntünün olası içeriği: Gülay Kılıç , gülümsüyor

SENİ EN ÇOK NE KIZDIRIYOR? BU KIZGINLIKLA BAŞ EDEBİLİYOR MUSUN? EDEMİYORSAN NEDEN?

 

Beni en çok kızdıran yalan söylenilmesi, egolu davranılması. Sanki kendisini dünyanın merkezinde ya da dev aynasında görenler. İşte o zaman çıldıracak gibi oluyorum. Ama sükûnetimi hep koruyorum. Sadece o insanlara yanlışını söylüyorum ve düzelmesini öneriyorum. Düzelmiyorsa bir daha görüşmüyor ya da iş yapmıyorum. Ego insana kibir verir. Unutmayalım ki tek büyük olan Allah Teâla’dır. Bizler sadece birer kuldan ibaretiz. Neyin egosu neyin kavgasıdır anlamıyorum. Kefene saracaklar bir de üzerimize toprak atacaklar. Ne malımız gelecek bizimle ne paramız ne de statümüz. Bence bir de böyle düşünsek dünya daha da güzel olacak. Allah Teâlâ eğer size bir servet veriyorsa muhakkak ki birey yapmanızı istiyordur. İyi bir şey. Ya da bir mevki veriyorsa o mevki kullanarak yine güzel ve hayırlı bir-şey yapmanızı istiyordur. O yüzden insanların bir de bu açıdan bakmasını diliyorum.

Görüntünün olası içeriği: Gülay Kılıç , ayakta, şunu diyen bir yazı 'BABA MAGAZİN haber ajansı cahit baba'

HANGİ MARKALAR SİNİRLERİNİ BOZUYOR? NEDEN?

 

Sinirimi bozan bir marka yok. Nihayetinde hepsi işini yapmaya çalışıyor.

 

HANGİ MARKALARA TUTKUNLUĞUN VAR?

 

Marka takıntısı olan biri değilim. Kumaşın ya da ürünün kalitesi ve kendime yakıştırıyor olmak benim için yeterli.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, gülümsüyor

YAKIN BİR ARKADAŞIN KANUNSUZ BİR İŞ YAPSA POLİSİ ARAR MISIN?

 

Hiç böyle bir şeyle karşılaşmadım. İnşallah karşılaşmam. Bu beni çok üzer.

BİR FİLM YAPMAYA KARAR VERSEN ADI VE KONUSU NE OLURDU?

Bunun kararını verdim Adı ve Konusu belli. Ama Süperiz olsun.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ?

 

Sevgi, Sevgi, sevgi… Her şeyi sevgiyle yapalım. Ve birbirimizi sevelim. Dünya sevince daha güzel emin olun.

 

BURCUNUZ

Başak

TUTTUĞUNUZ TAKIM

 

Bir takım tutmuyorum. Hepsi güzel ve iyi. Ekip ruhu ile oynamaları hoşuma gidiyor.

SİGARA VE ALKOL KULLANIYOR MUSUNUZ?

Kötü alışkanlıklara hayır diyorum.

 

EN SEVDİĞİNİZ RENK

 

Bütün renkleri çok seviyorum.

NE TÜR MÜZİK DİNLERSİN? EN SEVDİĞİNİZ ŞARKI VE NEDENİ?

 

Dinlendirici müzikler. Ve neşelendirici sevgi aşılayan müzikler özellikle çok yorulduğumda. Ama spor yaparken ise tam tersi hareketli müzikler. Ama en çok sevdiğim Bebeğin Beşiği Camdan türküsü ve Adıyaman Yolu Yaman türküsüdür Cennetteki oğlum için. En çok dinlediğim ve sevdiğim asıl olan yatmadan önce Yasin-i Şerif dinlemek çünkü ”Ondan geldik O’na gideceğiz.” Bunu hiçbir zaman unutmak istemiyorum.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Gülay Kılıç dahil, muhtemelen şunu diyen bir yazı "TGRT HABER"

SEVDİĞİNİZ VAR MI-ONA BURADAN NE SÖYLEMEK İSTERSİNİZ?

 

Evet, bir sevdiğim var. Ve o çok uzaklarda. Ona buradan tek söyleyeceğim ” Senin kalbin benim kalbim. Sevdiğin şeyleri seviyorum. Sevdiğim şeyleri seviyorsun. Bu yüzden kalplerimiz bir ama farklı ülkeler deyiz. İnanıyorum ki bir gün muhakkak kavuşacağız. Lütfen kalbindeki sevgiyi hiçbir zaman eksiltme ne bana ne de dünya çocuklarına karşı. Ve ilerlediğin krallık yolunda bir gün gelecek Allah’ımın izniyle yanında olacağım. O güne kadar Allah seni daima korusun. Allah’ıma emanetsin. ”

 

YAPTIĞINIZ EN BÜYÜK ÇILGINLIK?

 

Çılgın biri olduğum pek söylenemez.

 

SEVDİĞİNİZ İÇİN NELERİ GÖZE ALIRSINIZ?

 

İnsan sevince sevdiği uğruna ölümü bile göze alıyor. Ona zarar gelmesin ve o üzülmesin diye. En güzel sevgide bu bence.

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, Gülay Kılıç dahil, gülümseyen insanlar, sakal

SİZİ SEVENİN SİZİN İÇİN NELER YAPMASI HOŞUNUZA GİDER?

ŞUAN RUHUNUN OLMAK İSTEDİĞİ YER?

 

Sevgisi ve yanımda olması benim için yeterli.

Tüm dünya çocuklarını bir araya getirsinler. Oğlumu da yanlarına alsınlar, ailem ve sevdiğim adamda içlerinde olsun derdim. Ama bu imkânsız sanırım. Çok şey istedim galiba. Kim bilir belki yakında bunu biraz da olsa yaparım ve oğlumda ruhuyla eşlik eder. Neden olmasın.

 

İZLEMEKTEN KEYİF ALDIĞIN TV PROGRAMLARI

Pek TV izlemeye vakit bulamıyorum. Maalesef

 

HAYATTA EN ÇOK KIYMET VERDİĞİN İNSAN?

 

Annem, Sevdiğim, Cennetteki Oğlum ve Ailem ve çocuklar

 

HAYVAN BESLİYOR MUSUN?

 

Hayvanları çok seviyorum. Ama evde beslediğim bir hayvan yok. Ama dışarıda gördüğümde beslemekle yetiniyorum.

Görüntünün olası içeriği: 4 kişi, Gülay Kılıç dahil, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

KARŞI CİNSTE HOŞLANDIĞIN TİP?

 

Sevdiğim adamın kalbinin güzelliği dünyalara bedel. O yüzden başka karşı cinslere bir ilgi ya da merak beslemiyorum. Sadece insan oldukları için saygı duyuyorum o kadar. Ama karşı ya da hem cins hiç fark etmez onlara şunu söylemek istiyorum. ”Yüreğinizde ki iyiliği hiçbir zaman Şeytana ya da nefsinize kaptırmayın!”

 

AŞK HER ŞEYİ AFFEDER Mİ?

 

Aşk eğer âşık olduğunuza bağlıysanız her şeyi affettirir. Ve ortada bir yanlış varsa tekrar yapılmaması için çaba sarf ettirir.

 

NİÇİN BAŞKA MESLEK DEĞİL DE OYUNCULUK? OYUNCULUK NEDİR?

 

Malumunuz sadece oyunculuk yapmıyorum. Ama Oyunculuk gerçekten farklı bir meslek. Çünkü oyunculuk, oynamak için değil yaşamak için yapıldığında gerçekçi.

Yani Oyuncu olmak rol alacağı karakteri tanımaktan geçiyor. Ve o karakterin yaşadığı duyguları eğer o an yaşayabiliyorsanız ve bunu mimiklerinize yansıta biliyorsanız işte o zaman iyi bir oyuncusunuz demektir.

GENÇ YAZARLARA TAVSİYELERİNİZ NELERDİR?

 

İnanıyorum ki birçok keşfedilmemiş cevherlerimiz var. Onlara tek tavsiyem ”Hikâyenin içine girin ve yaşayın. O zaman daha etkili eserler ortaya çıkacaktır. Ve araştırıcı olun, bol bol okuyun!’

HAYATINIZDA EN FAZLA İZ BIRAKAN OLAY VEYA DURUM NEDİR?

 

Sanırım bunu anlamış olmalısınız. Tek kelime ”OĞLUM”

 

EN ÇOK NEYİN YOKSUNLUĞUNU YAŞADINIZ?

Bunun cevabı; bir önce ki sorunun cevabında.

 

GÜNÜMÜZDE EDEBİYAT DURUMUNU NASIL BULUYORSUNUZ?

 

İyi elbette. Yalınlaştırılmış ta çalışılmış. Ama nerede o Divan Edebiyatı ile anlatılan o güzellikler. Çok fark var tatbiki.

 

YAŞAMINIZDAKİ ESİN KAYNAĞI KİM OLMUŞTUR?

 

Küçüklüğümden beri rüyalarıma giren atlı prens desem belki de inanmayacaksınız. Bir de biricik Oğlum.

OYUNCULUĞA KAÇ YIL ÖNCE BAŞLADINIZ?

 

İlkokul sıralarında skeçler ve sonra tiyatro ama başlarda tamamen hobi olarak yapıyordum. Oğlum bu dünyadan gidince tamamen meslek haline geleceğini bilemezdim.

ŞUAN NEREDE YAŞIYORSUNUZ?

Bazen bir evim bile yok diyorum. Farklı şehirlere iş için gidince evimin olduğunu unutuyorum sanki. Ama Bursa/Gemlik’te evim hala duruyor. Ara ara gidiyorum. Ve İstanbul/Beyoğlu’nda da. Ama şuan Afyon’da Tiyatro turnesindeyiz. Sanırım kısaca Türkiye demeliyim. Çünkü buradan da başka şehir gideceğim.

 

HAYAL GÜCÜNÜZ ÇOK GENİŞ VE RENKLİ OLMALI. BUNUNLA İLGİLİ NELER SÖYLEYEBİLİRSİNİZ?

 

Bunun yetenek olduğunu söyleseler de. Ben sevgiyle yapılan ve olması mümkün görünmeyen her şeyin hayal edilmesinden yanayım. Ve hayal ederken o anı, gerçekten yaşarsanız işte o zaman farkında olmadan ilham perileri denilenler kapınızı çalıyor. Ve hayallerin peşinden gidilmesi gerektiğine inanıyorum. Sevgiyi unutmadan, rengârenk doğayı unutmadan…

ÇOCUKLAR İÇİN YENİ PROJELERİNİZ VAR MI?

Evet var. Hem kitap olarak hem de film olarak.

BU MESLEĞİ Mİ OKUDUNUZ? OKUMASAYDINIZ NE ZAMAN YAZAR OLMAYA KARAR VERDİNİZ?

 

Aslında yaptığım mesleklerle hiç bağlantısı olmayan bir bölüm okudum. Ve sanırım küçükken ders zamanları dışında hep ajandalar doldurmaktan kaynaklanıyor. Tabi Kompozisyon yarışmaları ve şiir yarışmalarında öğretmenlerimin özellikle benden istemesi de büyük etkenlerden. Bir kaç ay önce Bursa’da ki evime gittiğimde kitaplığım dışında 2 koli ajandam vardı. Onları karıştırınca ve üzerindeki senelere bakınca far kettim ki 1989-1990 yılına ait şiir yazdığım ajandalar. Hikâye yazdığım defterlerim var ve 8 – 9 yaşlarında yazmaya başlamışım meğer. Sanırım onları da derlemenin zamanı geldi.

MESLEĞİNİZİN ADI NE

 

Ben buna kısaca SANAT diyorum. Yazmak, Çizmek, Okumak, Derlemek, Yönetmek, Yapmak, Oynamak, Sunmak.

BU MESLEĞİN SAHİBİ OLMAK İÇİN ÇOK ZORLANDINIZ MI?

Hayır. Çünkü azim ve çalışma işimi kolaylaştırdı.

ÇOCUKLUK HAYALİNİZ Mİ BU MESLEK?

Çocukluk hayalim değildi tamamen farklı bir meslek okudum. Sağlık okudum. Ama yazmayı ve Tiyatro Oyunculuğunu hiç bırakmamıştım. Sanırım içten içe istediğim bunlarmış. İyi ki de bırakmamışım. İyi ki de yazmanın ve sanatın bir parçası olmuşum. Teşekkürler

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.