Miray Haber

Reklam Alanı

Seksi ve başarılı fotomodel Berrin Direk Hayallerimi Fazlasıyla Yaşadım”

Reklam Alanı
Seksi ve başarılı fotomodel Berrin Direk  Hayallerimi Fazlasıyla Yaşadım”
2.572 views
22 Şubat 2020 - 19:17
Reklam Alanı

Nasıl bir çocukluğunuz, hayalleriniz vardı?

Berrin: Pozitif enerjisi olan, enerjik, deli dolu, kıpır kıpır bir çocuktum. Çocukken de bakıma, süse çok düşkündüm. Hırslı, hareketli, aktiftim. Diğer akrabalarım, arkadaşlarıma göre hayata bakış açım bambaşkaydı. Yaşıtlarıma göre büyük bir çocuktum. Büyük düşünürdüm. Büyük hayalleri, kocaman yüreği olan minik bir çocuktum. Akrabalar, arkadaşlar memuriyetten bahsederdi o tarzda hayaller kurardı.

 Memuriyet bana göre değildi.

Ben enerjisi yüksek olan biriydim bütün gün sabah 08 akşam 7 masa başı çalışacak birisi de değildim. Çevredekiler beni olmak istemediğim biraz paradan dolayı mutlu olamayacağım ama sırf kendileri olmamı istediği için kendi sıradan hayallerini baskı yapıyorlardı bana. Başkasının olmak istediği hayalleri trilyon verseler süsleyemezdim.

Onların olmamı istediği tablodaki kişi ben değildim.

Onlardan çok farklıydım.İstanbul dan çok uzakta içinde İstanbul da yaşadığım sanatla iç içe geçen hayaller kurardım.İçimden bir ses Berrin olacağına inan sen başarırsın diye haykırıyordu.İnanıyordum.Hayallerimi fazlasıyla yaşadım.Çocukken kendime verdiğim sözün hepsini fazlasıyla yerine getirdim.Hayallerime sahip çıktım arkasında durdum.İstediğim şehirde gökyüzünde yıldızlara bakarak her geçen gün şükrettim.İstediğim sektörde istediğim insanlarlaydım.Çocukken şarkılarıyla büyüdüğüm şarkıcılar sevgilim oldu birebir canlı performans dinledim.Kıyafetlerini diktiğim Barbie bebekteki model ben oldum ünlü modacılarla çalıştım.

Her şeyi çok yoğun, güzel kaliteli yaşadım.

Çok mutluyum ben hayallerime sahip çıktım… Allah nasip ettirmeyeceği bir şeyin hayalini kurdurmazmış. -Müjdat Gezen Sanat Merkezinde ne gibi eğitimler aldınız? Berrin: Diksiyon, doğaçlama, kamera önü, tiyatro, sahne üzerine eğitimler aldım. -Fotomodellik ne gibi duygu uyandırıyor sizde? Berrin: İnsan hayatında iyilileri olur ya işte tam da benim iyi ki! Diyerek her geçen gün şükrettiğim şey de bu olmalı. Fotomodellik benim için tamamen aşk. Kendim ve fotoğraf makinesi tamamen bir bütünüz. Fotoğraf sanatı, modellik hem zor hem yetenek hem de emek gerektiren bir iş.

 Vücut her kadında vardır ama güzel bir fizik sanat eseridir

. Estetiktir. Toplumun gözüne hitap edebilmektir. Düşünsenize sizler de bu estetiğin mimarisi oluyorsunuz. Her insan model olamaz, objektif karşısında fotojenik olmaz. Modellik doğuştan gelen bir yetenektir.

KOSGEB de ne gibi eğitimler aldın ?

Üsküdar Belediyesinde KOSGEB Girişimcilik üzerine eğitim aldım. Nasıl girişimci olunur, Başarılı iş planı hazırlayıp uygulama, Nasıl işveren olmalı, İşverenin çalışanlarla iletişim tekniği vb. konularda profesyonel anlamda eğitimler aldım. -Türkçe harici hangi dil biliyorsunuz? Berrin: İngilizce orta seviyede. Kadıköyde özel İngilizce kursunda İngilizce eğitimi almıştım.

 En son oynadığınız filmde ne hissettiniz ve ne hayal ettiniz?

Berrin: Aslında gerçek hayatta ne hissediyorsak o çünkü gerçek hayatta da hepimiz birer karakteriz. Hayat bizlere senaryoyu sunar bizlerse kendi rollerimizi belirler, oynarız. -Fiziğiniz çok güzel ve bakımlı bir sanatçı olmak nasıl bir duygu?

  Çok teşekkür ederim

Yolda bile kadın olsun erkek olsun fiziğimi konuşurlar. Kadınlar durdurup bakım sırrımı sorarlar spor mu yapıyorsun, neye borçlusun diye. Aslında her kadın yâda erkek bakımlı olmak zorunda bu kendisine ve fiziğine olan saygısıdır. Siz kendinize sayıp sevdikçe insanlar da sizi sayıp sevecektir. Bakımsız kadına tahammül edemem. Bazı kadınlar evlendikten sonra kendisini bırakıyor. Selüloit, yağ oluşuyor. Doğal olmalı, bitkisel bakım ürünleri kullanmalı. Aslında spora da başlanmalı sonuçta yaşam tarzıdır. Daha kaliteli yaşlılık için şart olan bir şey. Sosyal aktiviteleri olmalı. Spor, sanat, moda her alanda kendisini geliştirmeli. Kendisine yakışan vücut tipine uygun giyinmeli, şık ve temiz olmalı. Ben kendimle, enerjimle, fiziğimle barışık bir insanım enerjimi güzel şeylere harcıyorum. Kimsenin pozitif enerjimi sömürmesine izin vermiyorum. Negatif enerjiden uzaklaşıyorum. Başkaları beni beğensin diye değil kendime olan sevgimden, saygımdan dolayı bakıyorum.

 Güzel, kaliteli anılar biriktirmeyi çalışıyorum.

Zaman benim için çok değerli. Hayatı, doğayı insanları seviyorum. -Seksi ve ilgi çekici olmanız birçok insanları kendinize hayran bırakıyorsunuz. Bu konuda düşüncelerinizi alabilir miyim? Berrin: Çok teşekkür ederim hemen hemen herkesten duyduğum kelime çok seksi, güzelsin. Aslında seksi olmaya çalışmıyorum vücut hatlarım öyle olduğu için ne yaparsam yapım, kadarıyla öyle yansıyor. Kalça hatlarım dik ve çıkık, göğüsler dik selüloit yok, çatlak yok, bacaklarımda düz 36 bedenim belim 60 basen de 90 hafif de dolgun olduğu için giydiğim kıyafetlere yansıyor ve spor mu yapıyorsun, estetik mi var gibi sorulara maruz kalıyorum.

 Aslında hiç bir şey yapmıyorum

Tamamen Rabbimin bahşettiği bir şey. Seksi olmak gibi çabam asla olmadı hatta modellik okulunda hocam da çok iyi bilir seksi olmama adına çalışma yaptık yine başaramadık hocam da bu senin yapında olan bir şey değişmez dedi. Dışarıda, sosyal medyada gözde, sözde çok tacize uğruyorum. Beni tanıyan

Devam ediyor beni tanıyan erkekler hayatıma, bana sahip olmak istiyor. Ama bende cinsel bir ikon değilim. Benim de duygularım ve istediğim çıkarsızca sevilmek…

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.