Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

SİDER BAŞKANI BABAOĞLU GÜVEN TAZELEDİ

Reklam Alanı
SİDER BAŞKANI BABAOĞLU GÜVEN TAZELEDİ
56 okunma
23 Temmuz 2020 - 15:07

Yalova Siirtliler Derneği Başkanı Vedat Babaoğlu yapılan olağan genel kurul sonrasında yeniden başkan seçildi. Başarılarla dolu 2 dönemi geride bırakarak, üyelerin güvenoyunu alıp yeniden başkanlığa seçilen Babaoğlu, 3’üncü döneminde de bir çok projeyi hayata geçireceklerinin sinyalini verdi.

Yalova Siirtliler Derneğinin lokal binasında gerçekleşen ve COVİD – 19 yeni tip koronavirüs salgını önlemleri kapsamında sosyal mesafe kurallarıyla gerçekleşen olağan genel kurula dernek üyeleri de ilgi gösterdi. Genel kurulda bir konuşma gerçekleştiren Başkan Vedat Babaoğlu, 3 yıllık süreç içerisinde hayata geçirdikleri proje ve faaliyetleri anlattı. Siirt’in örf ve adetleri çerçevesinde üyelerin acı ve tatlı günlerinde yanlarında olduklarını belirten Babaoğlu, üyeler arasında birlik, beraberlik ve kaynaşmayı sağlamak adına bir çok etkinlik gerçekleştirdiklerini söyledi.
Derneğin faaliyetlerini anlatan Babaoğlu, “Etkinliklerimizin en başında gelen Siirtlilerin asırlık bayramı ‘Şehril Bayf – Yumurta Bayramı’nı Çiftlikköy Mokamp’ta Yalova, Bursa, İstanbul, Antalya, Kocaeli ve Ankara Siirtliler Derneklerinin katılımıyla 3 yıl boyunca gerçekleştirdik.

Hemşerilerimizi Yalova’da ağırlamaktan dolayı mutluluk duyduk. Ramazan aylarında geleneksek iftar sofralarımızda hemşerilerimizin yanı sıra Yalova halkımızla da bir olduk. Yalova’daki tüm siyasi partilere kapımız açık olduğu gibi bizlerde tüm siyasi partileri, il ve belediye başkanlarını ziyaret ettik. Üyelerimize yönelik bir çok gezi faaliyetleri düzenledik. Yalova Veteranlar turnuvasında Siirt’imizin başarılarla dolu spor geçmişini yansıttık.” İfadelerini kullandı.

Yalova’da birlik ve beraberlik örneği gösterdiklerini ifade eden Babaoğlu, “Yalova’da nüfus olarak yoğun bir kitleyi temsil ediyoruz. Bir çok kamu kurumda başarılarıyla övündüğümüz hemşerilerimizin varlığı bizleri mutlu ediyor. Yalova’nın ekonomisine katkıda bulunan birçok iş insanı hemşerimizde aynı şekilde bu şehrin kalkınması için güzel çalışmalara imza atıyor. Yalova’yı seviyoruz. Bu şehrin değerlerine değer veriyoruz. Son olarak, yeniden bizleri bu göreve layık gören değerli hemşerilerimize gönülden teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.