Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Son dakika… ABD'den Türkiye'nin tepkisini çekecek Afrin açıklaması

Reklam Alanı
Son dakika… ABD'den Türkiye'nin tepkisini çekecek Afrin açıklaması
10 okunma
19 Mart 2018 - 20:27

ABD Dışişleri Bakanlığı Afrin operasyonuna ilişkin açıklama yaptı.

ABD Dışişleri Bakanlığı’ndan Türkiye’nin tepkisini çekecek bir Afrin açıklaması daha geldi.
Son dakika... ABD'den Türkiye'nin tepkisini çekecek Afrin açıklaması

Washington yönetiminin Afrin şehir merkezinden son 48 saat içinde gelen haberlerden derin kaygı duyduğunun” belirtildiği açıklamada, büyük oranda Kürt nüfusun bulunduğu kentin TSK ve Türkiye’nin desteklediği güçlerin saldırı tehdidi nedeniyle boşaltıldığı görülüyor” iddiası yer adlı.
Birleşmiş Milletler’in (BM) Afrin’den ayrılan nüfusu yüzlerle ve hatta binlerle ifade ettiğinin ifade edildiği açıklamada, bu insanların acil barınma ve temel ihtiyaçlarını karşılayacak yardıma ihtiyacı olduğu belirtildi.
Açıklamada şu ifadeler dikkat çekti: “Afrin’deki yağma haberlerinden de kaygılıyız. Afrin’deki duruma ilişkin ciddi kaygılarımızı defaatle Türk yetkililere söyledik.”
Kuzeybatı Suriye’de, Türkiye, Rusya ve rejim dahil tüm aktörleri insani yardım kuruluşlarına geçiş sağlamaya ve şiddet nedeniyle yerlerinden olan insanlara acil insan yardım ulaştırmaya çağıran Washington yönetimi, “Türkiye’nin meşru güvenlik kaygılarını dikkate alıyoruz” mesajı iletti.
Açıklamada, ana omurgasını terör örgütü PKK bağlantılı YPG’nin oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne DEAŞ’la savaşta bağlı olunduğuna da dikkat çekildi.

 .hurriyet
Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.