Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

SU SÖYLEŞİSİ YAPILDI -BAŞKAN SALMAN, ‘SÖYLEM’DE VARIZ EYLEM’DE YOKUZ’

Reklam Alanı
SU SÖYLEŞİSİ YAPILDI  -BAŞKAN SALMAN, ‘SÖYLEM’DE VARIZ EYLEM’DE YOKUZ’
35 okunma
24 Mart 2018 - 14:13

 
22 Mart Dünya Su Günü etkinlikleri kapsamında Yalova Belediyesi’nin destekleriyle Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesi tarafından Belediye Meclis Salonu’nda söyleşi düzenledi.
‘Varlığın Ana Maddesi Su’dur’ sözünden yola çıkarak düzenlenen söyleşiye Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman eşi Dilek Salman katılırken, Su Hakkı Platformu Temsilcisi Dr.Özdaş Özbay ise konuşmacı olarak katıldı.
Programda açılış konuşmasını gerçekleştiren Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, gelecekte yaşanacak sıkıntıların en büyüğünün su yüzünden olacağını belirterek; “Yaşamın en önemli unsuru Su’dur, su hayattır ve susuz yaşam olmaz. Bu konuyu seçen ve halkımızın bilinçlenmesi için böyle bir söyleşi gerçekleştiren Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Yalova Şubesine teşekkür ederim. Bir kişi bir şeyin kıymetini en çok kaybettiği zaman ya da kaybedeceğini anladığı zaman anlar. Bir gün bu dünya üzerinde savaşlar çıkarsa bilin ki bunun en büyük nedeni su olacaktır. Çünkü çok kolay bilinçsizce bu modern ve çağdaş hayat içinde tüketiyoruz” dedi.
Sözlerini söyleşiye katılımın az olmasından dolayı üzüntü duyduğunu belirterek sürdüren Başkan Salman şunları dile getirdi; “Ben bu söyleyişi için Yalova Belediyesi’nden toplam 55 bin kişiye katılım sağlanması için mesaj çektim. Ama görüyoruz ki burada bir avuç insanız ve hep maalesef üzülerek belirtmek istiyorum ki aynı yüzler. Söylem olarak çok iyiyiz ama iş eyleme gelince ortalarda yokuz. Buraya katılım gösteren siz duyarlı vatandaşlarıma ve şehir dışından katılan tüm misafirlerimize teşekkür ediyorum. Bu duyarsızlık ve böyle bir önemli konuda söyleşiye katılım sağlanmaması beni üzüyor.”
Açılış konuşmasında şehir dışından katılan katılımcılar için Yalova hakkında bilgiler veren Başkan Salman, Yalova’nın Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün de vurguladığı gibi bir su kenti olduğunun altını çizdi.
Söyleşide Yalova Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkür edilerek Başkan Salman’a çiçek takdim edildi. Söyleşi sinevizyon gösteri ve Su Hakkı Platformu Temsilcisi Dr.Özdaş Özbay’ın konuşmasıyla devam etti.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.