Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Tehtitle Şantaj ve Fuhaşa Sürüklenen Kadınlar

Reklam Alanı
Tehtitle Şantaj ve Fuhaşa Sürüklenen Kadınlar
32 okunma
30 Haziran 2020 - 11:48

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele ve Hudut Kapıları Şube Müdürlüğü görevlilerince kadın şahıslara zorla fuhuş yaptırarak, liderliğini N.Ö. isimli kadın şahsın yaptığı suç örgütüne yönelik yapılan çalışmalarda;

Bahse konu örgüt bünyesinde hareket ettiği tespit edilen (15) şüpheli şahıs takibe alınmış, yapılan araştırmalarda, gazete ve sosyal medya üzerinden ‘Masöz aranıyor’ ilanı verilerek İstanbul Bahçelievler’de bulunan bir masaj salonunda maddi sıkıntı içerisinde olan kadınların masöz olarak işe alınarak kandırıldığı, suç örgütünden kurtulmak isteyen mağdurların ölümle tehdit edildiği ve mağdurlara şantaj yapıldığı tespit edilmiştir.

Yapılan çalışmaların devamında; cezaevinden tahliye edilen örgüt liderinin tahliyesini kutlamak için söz konusu masaj salonu önünde, eğlence kulüplerinde örgüt lideri ve üyelerin katılımıyla eğlence düzenledikleri ve bu eğlence görüntülerini sosyal medya hesapları üzerinden yayınladıkları tespit edilmiştir. Suç örgütüne yönelik 15.06.2020 günü eş zamanlı operasyon düzenlenmiş olup, örgüt lideri N.Ö’nünde aralarında bulunduğu (12) şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmış, (15) mağdur kadın örgütün elinden kurtarılmıştır. 18.06.2020 günü örgüt lideri N.Ö ile birlikte örgüt yöneticisi ve üyesi konumunda bulunan toplam 6 (altı) şahıs sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumu’na teslim edilmiş, (5) şüpheli şahıs hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış, (1) şahıs ise adli makamlar tarafından serbest bırakılmıştır.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.