Miray Haber

Vali Aykut Pekmez ve İl Protokolü’nden Şehit Aileleri ve Gazilere Ziyaret

Vali Aykut Pekmez ve İl Protokolü’nden Şehit Aileleri ve Gazilere Ziyaret
11 views
13 Ağustos 2019 - 12:42

Adıyaman Valisi Aykut Pekmez, Kurban Bayramı dolayısıyla kutsal vatan topraklarını canları pahasına müdafaa ederek bu uğurda şehadet mertebesine erişen kahraman şehitlerimizin aileleri ile gazileri evlerinde ziyaret etti.

Şehit ailelerini ve gazileri ziyaret sırasında Vali Aykut Pekmez’e eşi Yeşim Pekmez, AK Parti Genel Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Milletvekilleri Halil İbrahim Fırat, Yakup Taş, Abdurrahman Tutdere, Belediye Başkan Vekili Dr. Şerif Ayaz, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, AK Parti İl Başkanı mehmet Dağtekin, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Abdurrahman Bilgiç, protokol eşleri ve Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Adıyaman Şube Başkanı Hacı Erdengi eşlik etti.

Vali Aykut Pekmez ve beraberindeki heyet, ziyaret programı kapsamında ilk olarak geçtiğimiz günlerde Sincik ilçesinde PKK bölücü terör örgütü mensuplarının Polis ekip otosuna yaptığı silahlı saldırı sonucu şehit olan Polis Memuru Taha Uluçay’ın ailesini ziyaret ederek bayramını kutladı.

Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, Vali Aykut Pekmez ve eşi Yeşim Pekmez Şehit Polis Memuru Taha Uluçay’ın eşi Sümeyra Uluçay sohbet ederek bayramını kutladı.

Buradaki ziyaretin ardından protokol üyeleri 1991 yılında Kahramanmaraş’a bağlı Pazarcık ilçesi kırsal alanda yürütülen operasyon esnasında bölücü terör örgütü mensuplarınca açılan ateşte aracın devrilmesi sonucu yaralanarak gazi olan Özel Harekât Polisi Ayhan Canbay’ı evinde ziyaret ederek bayramını tebrik etti.

Vali Aykut Pekmez Başkanlığındaki heyet, son olarak 2016 yılında Hakkâri’nin Şemdinli ilçesine bağlı Durak 2. Hudut Bölüğüne bölücü terör örgütü mensuplarının bomba yüklü araçla yaptıkları saldırı sonucu şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Hasan Aydoğdu’nun ailesini ziyaret etti.

Gerçekleşen ziyaretlerde Vali Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez, şehit ailelerine çiçek takdim ederken Vali Aykut Pekmez’de çocuklara oyuncak ve çeşitli hediyeler verdi.

Şehit aileleriyle sohbet ederek yakın ilgi gösteren Vali Aykut Pekmez, “Şehitlerimizin geride kalan anne-baba eş ve çocukları ile kardeşleri milletimizin ve devletimizin en kutsal emanetleridir. Aziz vatan toprakları şehitlerimizin ve gazilerimizin fedakârlıkları sayesinde bizlere vatan olmuştur. Şehitlerimizin hakkını ne yapsak ödeyemeyiz. Kurban Bayramı dolayısıyla vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizin kabristanı ile şehit ailelerimizi ve gazilerimizi evlerinde ziyaret ettik. Bu vesile ile vatanımızın birlik ve bütünlüğünün korunması, ülkenin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hayatlarını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, şehit ailelerimizin ve Adıyamanlı hemşerilerimizin Mübarek Kurban Bayramını en kalbi duygularla kutluyorum”dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.