Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Van’da Açılacak Çağrı Merkezi İstihdama Büyük Katkı Sunacak

Reklam Alanı
Van’da Açılacak Çağrı Merkezi İstihdama Büyük Katkı Sunacak
85 okunma
28 Haziran 2020 - 23:42

Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Türk Telekom Grubu şirketi AssisTT’in İpekyolu ilçesine açacağı çağrı merkezi binasında incelemelerde bulunarak şirketin İdare İşleri Operasyon Müdürü Ahmet Öznaneci’den çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Yaklaşık bir yıldır Van’da AssisTT’nin çağrı merkezi kurma çalışmaları yürüttüğünü belirten Vali Bilmez, merkezde 650 kişinin istihdam edileceğine dikkat çekti.

Çağrı merkezinin açılmasının ildeki gençlere iş imkanı sağlaması noktasında önemli olduğunu vurgulayan Vali Bilmez, şöyle konuştu:

“İlimizin işsizliğine bir nebzede olsa katkı sunacak bu çağrı merkezinde 650 gencimiz hayırlısıyla Ağustos alında işe başlayacak. Bu sayının kısa bir süre sonra 1500’e çıkacağını umut ediyoruz. Firmanın böyle bir çabası var. 650 gencin işe başlayacak olmasını göz önünde bulundurarak firmanın teklif ettiği kirayı kabul eden bina sahibi ve iş insanı Zahir Kandaşoğlu’na teşekkür ediyorum. İlimizdeki çimento ve şeker fabrikasından daha fazla istihdam sağlayacak olan çağrı merkezi, faaliyete geçtikten sonra istihdamı en fazla olan işletme olacaktır. Kentimizde bu yatırımı yapan AssisTT şirketi yöneticilerine Van halkı adına teşekkür ediyorum.”

Şirketin İdare İşleri Operasyon Müdürü Ahmet Öznaneci çağrı merkezini Van’a kurmak için geçen yıldan bu yana yoğun bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Yer bulma konusunda Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez ve iş insanı Zahir Kandaşoğlu’nun kendilerine destek verdiğini dile getiren Öznaneci, çağrı merkezinin Van’a ve bu ülkenin evlatlarına hayırlı olmasını diledi.

Bina sahibi Zahir Kandaşoğlu da, ilde istihdama katkı sağlayarak işsizliği bir nezbe olsun azaltmak adına çağrı merkezine ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.