Miray Haber

Reklam Alanı

Yalova Oto Kiralama Kuruluşlar Derneği Yönetim Kurulu (YOKKDER) Başkanı Sayın Murat Kalaycı Miraç Kandili Münasebetiyle Mesaj Yayımladı

Reklam Alanı
Yalova Oto Kiralama Kuruluşlar Derneği Yönetim Kurulu (YOKKDER) Başkanı Sayın Murat Kalaycı Miraç Kandili Münasebetiyle Mesaj Yayımladı
87 views
21 Mart 2020 - 13:23
Reklam Alanı

Başkan Kalaycı Miraç Kandilin Tüm Yalova halkının ve Milletimizin İslam âleminin birlik ve beraberliğine, barış ve huzuruna vesile olması temennisinde bulunarak şu ifadeleri yer aldı.

İçinde bulunduğumuz mübarek üç aylarda insanların gönlünde hayırda yarışma ve Allah’a yaklaşma arzusunun zirveye ulaştığına dikkat çeken Başkan Kalaycı, “Ramazan’ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı’nın içindeyiz.
Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde de kandillerin ayrı bir yeri var. Âlemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz (SAV)’in, Yüce Allah’ın sonsuz kudreti ile bir gecede, önce Mescid-i Aksa’ya getirilip ardından da Sidretü’l Münteha denilen en üst makama yükseltilişini ifade eden Miraç, sadece gerçek imanla anlaşılabilecek büyük bir mucizedir.

Bizlere, en sıkıntıya düştüğümüz zamanda dahi bir çıkış yolunun olabileceğini ve Yüce Allah’ın yardımını esirgemeyeceğini gösteren Miraç’tan, beş vakit namaz, Bakara Suresi’nin son iki ayeti ve ümmetinden Allah’a ortak koşmadan ölen kimselerin affedileceği müjdeleriyle dönen Peygamber Efendimiz (SAV), tüm inananlara verilebilecek olan en kıymetli hediyeleri vermiştir. Bizler de, bu hediyelerin şuurunda olarak, müminler için arınma ve tertemiz olarak Allah’a yönelme anlamına gelen Miraç Kandili’ni bol dua ve ibadet ile değerlendirmeliyiz.

Tüm insanlığın yaşamış olduğu sıkıntıların son bulmasına vesile olması ve son günlerde ülkemizde ve dünyada yaşanan koronavirüs (Kovid-19) dünyayı vurdu. Ülkemizde ve dünyada salgın hastalığın son bulması temennisiyle, yapacağımız ibadet ve duaların kabul olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, tüm İslâm âleminin Miraç Kandili’ni tebrik ediyorum. dedi”

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.