Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

YALOVA Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, 30 Ağustos Zafer Bayramı  mesajı

Reklam Alanı
YALOVA Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, 30 Ağustos Zafer Bayramı  mesajı
60 okunma
28 Ağustos 2020 - 15:51

YALOVA Ticaret ve Sanayi Odası (YTSO) Başkanı Tahsin Becan, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, Türk milletinin var olma mücadelesinin zaferle taçlandırılmasının simgesi olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıldönümünü kutlamanın gurur ve onurunu yaşadıklarını söyledi.

YTSO Başkanı Becan, mesajında şu ifadelere yer verdi; “1922 yılında, 26 Ağustos’ta başlayıp, 30 Ağustos’ta Dumlupınar’da Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Başkomutanlık Meydan Muharebesi, tarihimizin en önemli başarılarından birisidir. Kazanılan zaferler Türk milletinin inancını ve kahramanlığını göstermiştir. 30 Ağustos ulusumuzu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı, toplumun tüm kesimlerinin bir araya geldiği, yan yana, omuz omuza mücadele vererek zafer destanının yazıldığı gündür. Tarihimiz göstermiştir ki milletimiz hiç kimsenin boyunduruğu altında, tutsaklık içerisinde yaşamamıştır, yaşayamaz. En zor koşullar altında kazanılan Başkomutanlık Meydan Muharebesi bunun en güzel örneğidir.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nda, başta bu güzel ülkeyi bizlere miras bırakan Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu toprakları vatan yapan, vatanı ve bayrağı uğruna seve seve canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, kahraman gazilerimizi şükranla anıyor, tüm üyelerimizin ve halkımızın Zafer Bayramını kutluyorum.

 

 

 

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.