Miray Haber Ajansı

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

YALOVA’DA NEDEN OLMASIN

Reklam Alanı
YALOVA’DA NEDEN OLMASIN
134 okunma
27 Temmuz 2020 - 22:26

Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu Yalova İl Temsilcisi İbrahim İnce; “Yapmış olduğumuz çalışmalarda Yalova’nın su altı zenginlikleri bakımından da çok zengin olduğunu gördük, bunu ülkemize Avrupa çapında tanıtma çalışmalarımıza başladık.

Yapmış olduğumuz araştırmalarda ülkemizde deniz sahili en uzun olma özelliğine sahip olan Yalova’da, su sporları adına çalışmaların olmadığını gördük.

Komşu kent Eskişehir’i inceledik”

Denizi olmayan Eskişehir ilimizde ve ETİ fabrikasının yaptığı Sualtı Diyarı var. Yanlış görmediniz, 120’den fazla deniz canlısının bulunduğu Sualtı Diyarı. Ülkemizden binlerce kişi gezmeye görmeye gidiyor. Bizim yaşadığımız Yalova’mız ise ülkemizde ‘deniz sahili en uzun il’ olarak geçiyor.

Birazdan ikinci bölümde paylaşacağım doğal sualtı güzellikleri de Yalova’da ki dalgıç arkadaşlarımızın bizim sahilde su altında bulunan Mercanlar ve deniz canlılarımız.

Burası Yalova doğal “sualtı dünyamız” Ayvalık ve İtalya’da bulunan Mercanların Yalova sahillerinde su altında olduğunu biliyor muydunuz? Bu güzellikleri Yalovalı dalgıç arkadaşlarımız kendi imkanları ile çektiler. Mercanlar ve sualtı güzelliklerimizi sergilediler, bu arada Mercanlar su temiz olmayan yerlerde yaşayamazlar. Bu da gösteriyor ki bölge olarak temiz deniz suyuna sahibiz.” İfadelerini kullandı.

Reklam Alanı
KÖŞE YAZARLARI

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.